garaze metalowe
3 czerwca 2016

Kategoria:
Dom i ogród

Zalety garaży metalowych

Posiadanie własnego samochodu jest niewątpliwie wielką wygodą, jednak parkowanie i zabezpieczanie auta, już niekoniecznie. Nagminnym problemem w polskich miastach jest codzienna walka o miejsce postojowe, które zwykle znajduje się gdzieś w ramach osiedla, gdzie nasz pojazd i tak nie jest bezpieczny.

Garażowanie samochodów ma na celu kilka zadań – wyjaśnia nasz rozmówca z firmy Kelmet. Po pierwsze, zapewnia stałe miejsce postojowe dla samochodu, toteż spółdzielnie mieszkaniowe często udostępniają mieszkańcom blaszaki za odpowiednią opłatą. Jednak garaż jest potrzebny również na prywatnych posesjach, gdzie chroni auto przed szkodliwym wpływem czynników klimatycznych, ale także przed ewentualnością aktów wandalizmu i złodziejami.

Garaż metalowy – najtańsze rozwiązanie

Planując każdą inwestycję zawsze staramy się szukać najbardziej ekonomicznej opcji, która jednocześnie zapewni wysoką jakość. Garaże metalowe stanowią mniej kosztowną alternatywę dla murowanych pomieszczeń, odciążając nas nie tylko z kosztów materiałów budowlanych i czasochłonnej robocizny, ale także załatwiania spraw urzędowych, ponieważ w przeciwieństwie do garaży na fundamentach, do budowy blaszaka o standardowym wymiarze nie potrzeba specjalnych zezwoleń.

Postaw garaż błyskawicznie

Blaszaki to nie tylko oszczędność kosztów, ale też czasu i wysiłku. Inaczej niż w przypadku murowanych czy drewnianych budowli, nasza posesja nie zamieni się w pole walki – garaż metalowy stawiany jest sprawnie i bez zbędnego bałaganu. Czas przygotowania blaszaka do instalacji wynosi od 2 dni do maksymalnie 2 tygodni, zaś sam montaż na miejscu zamyka się zwykle w pół godziny.

Dodatkową zaletą wynikająca z prostej i lekkiej konstrukcji jest możliwość sprawnego demontażu i przeniesienia garażu w dowolne miejsce – zauważa ekspert z przedsiębiorstwa Kelmet.

Blaszak – skuteczna ochrona samochodu

Maksymalne bezpieczeństwo, przy minimalnych nakładach finansowych to najlepsze podsumowanie blaszaka. Samochodu ukrytego we wnętrzu garażu nie dosięgnie deszcz, grad, śnieg ani, co niekiedy najważniejsze, wzrok potencjalnego złodzieja. Stopień ochrony antywłamaniowej jest oczywiście uzależniony od wyboru bramy, jej mechanizmu działania i rodzaju zastosowanych zabezpieczeń. Dzięki współczesnym możliwościom nie ustępują one niczym rozwiązaniom stosowanym dla garaży stałych.

Garaż metalowy to propozycja dla osób oszczędnych i praktycznych, które szukają prostych i niezawodnych rozwiązań. Tzw. blaszak sprawdzi się zresztą nie tylko w swojej podstawowej roli, ale może służyć też za pomieszczenie gospodarcze, magazynek, czy domek ogrodowy.