drzwi
3 kwietnia 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Zalety drzwi stalowych

Drzwi to bardzo ważny element domu. Zewnętrzne chronią przed chłodem, niepogodą oraz powstrzymują nieproszonych gości. Jednocześnie stanowią wizytówkę posesji i akcent dopełniający wygląd naszego domu. Drzwi wewnętrzne zapewniają z kolei prywatność każdemu z domowników, pochłaniają hałas. Czy zewnętrzne i wewnętrzne drzwi stalowe to dobry pomysł? Przekonajmy się!

Drzwi stalowe – bogactwo wyboru

Przywykliśmy do tego, że drzwi do domów i mieszkań wykonane są z drewna, a przynajmniej z materiału, który dobrze je imituje. Przekraczając próg, często możemy nie zdawać sobie sprawy, że te piękne drzwi z rysunkiem słojów drzewnych wykonane są… z metalu – a dokładniej ze stali.

Drzwi stalowe nie muszą wcale wyglądać ciężko i „metalicznie” – mówi specjalista z firmy Uni-Plast. – Te wykonywane na potrzeby domowe do złudzenia przypominają drzwi drewniane. Są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych i wzorach, które mają naśladować konkretne gatunki drewna. Warto jednak zaznaczyć, że obok drzwi przypominających drewniane wykonuje się także takie, których wygląd odchodzi od wzorów i kolorów natury na rzecz nowoczesnych motywów geometrycznych i zaskakujących połączeń barw, a także bardzo popularnych obecnie kolorów typowych dla metalu, które doskonale się komponują z nowoczesnymi bryłami domów.

Pod względem wyglądu drzwi stalowe dają zatem wiele możliwości, których jesteśmy pozbawieni, decydując się na inne materiały. Wygląd to jednak nie wszystko – szczególnie od drzwi wejściowych możemy oczekiwać więcej. Pojawia się więc pytanie…

Jakie zalety mają drzwi stalowe?

Oprócz różnorodności i bogactwa modeli nie da się pominąć solidności drzwi stalowych. Stal jest odporna na działanie czynników atmosferycznych, a dodatkowo sprzyjają temu rozmaite powłoki ochronne. Do produkcji wykorzystuje się blachę stalową ocynkowaną, więc nie ma obaw o to, że drzwi z czasem zaczną rdzewieć. Laminat drewnopodobny albo farba, którymi pokryte są elementy drzwi, nie tylko podnoszą walory estetyczne, ale też stanowią warstwę ochronną.

Można mieć obawy o to, jak drzwi stalowe radzą sobie z izolowaniem ciepła. Nie ma się czym martwić. Nowoczesne materiały i technologie produkcji sprawiają, że nawet wyroby ze stali mogą doskonale chronić przed zimnem. Sekret tkwi we wnętrzu skrzydła. Jest ono wypełnione pianką o doskonałych właściwościach izolacyjnych, a efekt ten wzmacniają trwałe podwójne uszczelki – tak to wygląda w przypadku modelu drzwi stalowych KTM Plus. Połączenie blachy i pianki zapewnia z jednej strony solidność i wytrzymałość, z drugiej zaś lekkość – drzwi stalowe nie będą stanowiły obciążenia dla konstrukcji domu.