Drzwi przesuwne
27 listopada 2019

Kategoria:
Dom i ogród

Zalety drzwi przesuwnych

Drzwi przesuwne cieszą się coraz większą popularnością z uwagi na walory estetyczne i użytkowe. Ich największą zaletą jest to, że dzięki nim zyskujemy wolną przestrzeń w pomieszczeniu, którą możemy dowolnie wykorzystać. To rozwiązanie designerskie i funkcjonalne, zwiększające łatwość w urządzeniu wnętrza. Ponadto, drzwi przesuwne sprawdzają się wszędzie tam, gdzie osadzenie zwykłych drzwi nie byłoby w ogóle możliwe.

Jakie są rodzaje drzwi przesuwnych i z czego są wykonywane?

Zanim przejdziemy do wskazania zalet drzwi przesuwnych, wyjaśnimy, jakie są ich rodzaje i z czego zazwyczaj są wykonywane. Wybór jest bardzo szeroki, ponieważ projektując wnętrze, możemy zastosować systemy drzwi przesuwnych naściennych i chowanych w ścianie. Drzwi przesuwne mogą być także jednoskrzydłowe i dwuskrzydłowe.  Wykonywane są z różnych materiałów jak np. z drewna, płyty PCV, płyt wiórowych albo ze szkła.  Wybór odpowiedniego materiału będzie zależał od tego, jaki efekt w danym wnętrzu chcesz uzyskać oraz jakim dysponujesz budżetem. Z szeroką ofertą drzwi przesuwnych możesz zapoznać się np. na stronie Hoton Design z Bydgoszczy.

Drzwi przesuwne zamiast tradycyjnych drzwi i nie tylko

Drzwi przesuwne znakomicie sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach, ale również w tych bardziej klasycznych. Znajdują zastosowanie nie tylko jako alternatywa dla tradycyjnych drzwi, ale również w szafach, garderobach, zabudowach wnęk, meblach biurowych i pokojowych. Dzięki nim wnętrze zyskuje niepowtarzalnego charakteru niezależnie od tego, czy jest to salon, rustykalna kuchnia, tradycyjna łazienka, czy klimatyczna sypialnia.  Pasują do każdego wnętrza i są łatwe w dopasowaniu do nietypowego układu pomieszczeń. Mogą służyć również jako ścianka działowa, która odgradza od siebie dwa pomieszczenia.

Drzwi przesuwne to ergonomia

Drzwi przesuwne to funkcjonalne rozwiązanie we wszystkich wnętrzach o niewielkim metrażu. Jeżeli masz np. bardzo mały przedpokój, z którego wchodzi się do łazienki, to czasem zamontowanie tradycyjnych drzwi do łazienki jest po prostu niemożliwe. Drzwi przesuwne w pełni rozwiązują ten problem. Dzięki nim zyskuje się bowiem więcej przestrzeni, którą możesz wykorzystać według własnych potrzeb i upodobań. Sprawdzą się zatem na poddaszu albo w garderobie.

Sposób na trzaskanie tradycyjnych drzwi podczas przeciągów

Jeżeli masz mieszkanie dwustronne i często borykasz się z problemem samoczynnie zamykających się drzwi pod wpływem przeciągów w Twoim domu albo w mieszkaniu, to drzwi przesuwne to doskonałe rozwiązanie. Są one obojętne na podmuchy wiatru i nie będziesz musiał notorycznie blokować skrzydeł drzwi. Koniec z trzaskającymi drzwiami.

Opcja dla niepełnosprawnych

Jeżeli w Twoim mieszkaniu albo w domu mieszka osoba niepełnosprawna albo ograniczona ruchowo, to drzwi przesuwne sprawdzą się lepiej niż drzwi tradycyjne. Gwarantują wygodę, bezpieczeństwo, lekkość. Ułatwiają takim osobom poruszanie się.