20 czerwca 2017

Kategoria:
Dom i ogród

Zalety drzwi PCV

Najważniejsze zadanie drzwi to chronienie wnętrza domu przed wejściem intruza. Dobrze dobrane drzwi dodatkowo zapobiegają ucieczce ciepła z pomieszczeń, zmniejszają napływ dźwięków z zewnątrz, a także znacząco wpływają na estetykę budynku. Najdroższe drzwi wykonywane są z drewna, jednak istnieją również tworzywa alternatywne – jednym z nich jest PCV. Dlaczego warto się nim zainteresować?

Izolacja termiczna i akustyczna

Drzwi, podobnie jak i okna, stanowią słaby punkt konstrukcyjny domu – to właśnie w tych punktach tworzą się tzw. mostki termiczne, czyli kanały, którymi ciepło ucieka z pomieszczeń. Aby ograniczyć tę ucieczkę, należy wybierać drzwi o odpowiednim współczynniku przenikania ciepła (U). Przyjmuje się, że współczynnik ten w przypadku drzwi zewnętrznych nie powinien przekraczać 2,6 W/(m2*K) – drzwi PCV charakteryzują się współczynnikiem przenikania ciepła między 1,5-2,5 W/(m2*K). Należy pamiętać, że im mniejsze straty ciepła, tym mniejsze koszty ogrzewania pomieszczeń. Dodatkowo drzwi PCV charakteryzują się dobrymi parametrami izolacji akustycznej, czyli innymi słowy ograniczają słyszalność dźwięków dochodzących spoza domu, np. ruchu ulicznego – jest to niezwykle istotne z punktu widzenia komfortu domowników.

Wysoka wytrzymałość na uszkodzenia

Drzwi PCV posiadają metalowy rdzeń, podnoszący ich wytrzymałość na uszkodzenia mechanicznie, mogące powstać między innymi przy próbie włamania. Jednocześnie charakteryzują się niewielką wagą, dlatego ich transport i montaż jest bardzo prosty.

Łatwość pielęgnacji

Drzwi PCV nie wymagają specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych – nie trzeba ich konserwować, żeby zachowały swoją wytrzymałość i właściwości izolacyjne. Jest to ogromna przewaga nad drzwiami drewnianymi, które należy co kilka lat pokrywać nową warstwą lakieru. Jedyne, czego wymagają drzwi PCV, to mycie przy pomocy delikatnych detergentów w celu utrzymania ich nienagannego wyglądu.

Estetyka

Drewno uchodzi za najbardziej estetyczne tworzywo do produkcji stolarki okiennej i drzwiowej, jednak PCV wcale nie ustępuje mu wiele pod tym względem. Wykonane z niego drzwi mogą być pokryte okleiną, która bardzo realistycznie imituje fakturę drewna, dopełnieniem ich wyglądu są estetyczne wykończenia, np. szyby czy klamki. PCV ma jedną dodatkową zaletę, dającą mu istotną przewagę nad drewnem – ze względu na swoją plastyczność jest ono łatwe w obróbce, a zatem możliwe jest łatwe zrealizowanie przy jego pomocy najbardziej oryginalnych projektów.

Niska cena

Niezaprzeczalnym atutem drzwi z PCV jest fakt, że są one bardzo tanie. Z tego powodu są jednymi z najchętniej wybieranych produktów na rynku – niska cena w połączeniu z wysokimi walorami użytkowymi sprawia, że stanowią one bardzo rozsądną alternatywę dla drzwi wykonanych z drewna czy metalu.

Wysokiej jakości drzwi z PCV znajdziemy w ofercie firmy Bros spod Poznania.