drzwi harmonijkowe
14 listopada 2016

Kategoria:
Dom i ogród

Zalety drzwi harmonijkowych

Drzwi harmonijkowe pozwalają zyskać w domu dodatkową przestrzeń. Dzięki nim nie trzeba już martwić się o konieczność zaplanowania miejsca do otwierania standardowych drzwi i można zyskać dodatkową przestrzeń przy ścianach. Gwarantują również ciekawy efekt wizualny, drzwi harmonijkowe pozwalają zaaranżować pomieszczenie dokładnie tak, jak chcesz, bez konieczności tworzenia wąskich przejść czy nisz. Obawiasz się, że nie będą dość eleganckie? Rynek oferuje obecnie bogate wzornictwo oraz wiele modeli, które z pewnością spełnią nawet wygórowane oczekiwania. Drzwi harmonijkowe to nie tylko praktyczność, ale i atrakcyjność wizualna.

Drzwi harmonijkowe – alternatywa dla tradycyjnych drzwi wewnętrznych

Drzwi harmonijkowe są idealnym rozwiązaniem, gdy potrzebujemy zaoszczędzić cenną przestrzeń w ciasnym korytarzu lub garderobie. Zajmują one niewiele miejsca i, w przeciwieństwie do standardowych, nie przeszkadzają w ustawieniu mebli. Drzwi harmonijkowe warto także wykorzystać w bardzo szerokich przejściach, zajmują niewiele miejsca i świetnie się prezentują niezależnie od tego, czy są otwarte, czy zamknięte. Drzwi harmonijkowe do doskonała alternatywa dla drzwi tradycyjnych w momencie, gdy mamy do czynienia z bardzo małymi lub bardzo dużymi przestrzeniami.

Drzwi harmonijkowe – rodzaje i budowa

Na rynku ogólnodostępne są trzy rodzaje drzwi harmonijkowych: drewniane, drewnopochodne i plastikowe. Jeżeli chodzi o wymiary, to mamy tu bardzo dużą dowolność, bowiem oferta jest szeroka.

Drzwi harmonijkowe składają się z wąskich paneli, które połączone są pasami materiału. Drzwi składają się w jedną stronę, przesuwając się po prowadnicy przymocowanej do nadproża. W górnej części przymocowane są specjalne rolki lub zawieszki, które montuje się w prowadnicy. Drzwi montuje się do bocznej futryny.

Jeśli komuś zależy na prywatności, nie ma przeciwwskazań, żeby w drzwiach harmonijkowych zamontować zamek, może on być zapadkowy lub magnetyczny z uchwytem bądź gałką.

Jeżeli chodzi o kolorystykę, to mamy tu szeroki wybór. Największe bogactwo kolorów prezentują oczywiście drzwi plastikowe, lecz te drewniane też czasami potrafią zaskoczyć efektownym wykonaniem.

Zalety drzwi harmonijkowych

Zalet, jakie posiadają drzwi harmonijkowe, jest niezliczenie wiele. Wszystkie przyczyniają się do tego, że ten rodzaj drzwi staje się coraz bardziej popularny. Przede wszystkim pozwalają one na zaoszczędzenie przestrzeni, co przy tradycyjnych drzwiach jest niemożliwe, ponieważ zawsze musimy zostawić zapas miejsca, żeby móc je swobodnie otwierać. Drzwi harmonijkowe świetnie sprawdzą się więc w wąskich pomieszczeniach, jak i szerokich przejściach. Drzwi te umożliwiają również dużą dowolność w rozstawianiu mebli i aranżowaniu wystroju wnętrza.

Kolejną zaletą z pewnością jest wygoda – drzwi harmonijkowe są proste i bezpieczne w użytkowaniu. Jeśli masz w domu małe dziecko, z pewnością jest to rozwiązanie dla Ciebie. O te drzwi się nie poobijasz, ani nie przytrzaśniesz nimi palca.

Ich nieocenioną zaletą jest cisza – drzwi harmonijkowe nie hałasują, nie skrzypią, nie można nimi trzasnąć, nie otwierają się podczas przeciągu.

Następnym plusem jest prosty montaż  – z tym poradzi sobie nawet laik.

Jednak największym plusem drzwi harmonijkowych jest ich przystępna cena. W porównaniu do drzwi tradycyjnych, drzwi harmonijkowe prezentują naprawdę atrakcyjne ceny.

Zapytaliśmy pracownika firmy Drewex Detal, zajmującej się produkcją akcesoriów meblowych, co sądzi o montowaniu drzwi harmonijkowych w zwykłych domach, oto co odpowiedział:

Warto zdecydować się na montaż drzwi harmonijkowych w swoim domu. Odpowiednio dobrane, będą stanowiły klimatyczną dekorację domu, dopełniając ciekawą aranżację wnętrza. Zyskanie dodatkowego miejsca, łatwy montaż i atrakcyjna cena to argumenty, które powinny przemówić za rozważeniem opcji zainstalowania takich drzwi w swoim mieszkaniu.