drzwi przesuwne na taras
27 września 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Zalety bezprogowych drzwi przesuwnych w systemie smart slide

W nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym nie ma miejsca na kompromisy. Zarówno nowo powstające, jak i modernizowane obiekty muszą spełniać restrykcyjne normy jakościowe, a jednocześnie oczekiwania użytkowników pod względem estetyki i funkcjonalności. Bezprogowe drzwi tarasowe w systemie smart slide doskonale wpisują się w te założenia.

Nowy wymiar tarasowych drzwi przesuwnych

Całkowicie przeszklone, dopasowane do architektury budynku, wygodne. Dzięki nim zaciera się wizualna granica między wnętrzem a otoczeniem budynku, wychodzenie na balkon czy taras jest wygodne i bezpieczne (brak progu), a obsługa dziecinnie prosta. Przesuwne drzwi bezprogowe oczywiście nie są nowym wynalazkiem, jednak konstrukcja znanych dotąd rozwiązań wymagała pewnych udoskonaleń. Drzwi Petecki ROTO Inowa zostały zaprojektowane z myślą o poprawie bezpieczeństwa, zwiększeniu szczelności i estetyki stolarki otworowej.

Najważniejsze zalety systemu smart slide dla drzwi tarasowych

Inowa Slide to najnowsza propozycja drzwi przesuwnych producenta Petecki. W konstrukcji wykorzystano system smart slide od Aluplast oraz okucia ROTO Inowa, dzięki czemu rozwiązanie łączy w sobie najważniejsze zalety drzwi HST i PSK. Jakie korzyści zyskasz, decydując się na montaż tych drzwi tarasowych?

Okucia ROTO Inowa zapewniają bezszelestne, a przede wszystkim bezawaryjne działanie drzwi i okien przesuwnych o masie dochodzącej 200 kg. A to oznacza, że system może obsługiwać skrzydła o bardzo dużej powierzchni. Niewielkie wymiary okuć pozwalają na ukrycie ich wewnątrz wąskich profili – drzwi bez trudu można dopasować do każdego stylu architektonicznego, świetnie sprawdzą się w minimalistycznych aranżacjach. Przesuwanie skrzydła w poprzek do profilu ościeżnicy zapewnia łatwą obsługę, a uszczelka biegnąca po obwodzie skrzydła zapewnia doskonałą izolację termiczną i akustyczną – po zamknięciu drzwi w domu będzie panować idealna cisza. M.in. z tego powodu drzwi z systemem smart slide są zalecane nie tylko do domów jednorodzinnych, ale też apartamentów w centrach miast.

Chcesz maksymalnie doświetlić wnętrza swojego domu i cieszyć się wygodnym wyjściem na taras, balkon lub do ogrodu? Bezprogowe drzwi tarasowe w systemie smart slide ROTO Inowa dostępne są już w ofercie firmy Kasperski z Brzegu Dolnego, zajmującej się sprzedażą stolarki otworowej. Jeśli szukasz doświadczonych specjalistów od drzwi i okien w województwie dolnośląskim, koniecznie skontaktuj się z dostawcą. Na stronie internetowej przedsiębiorstwa znajdziesz też przykładowe realizacje.