Zakup mieszkania
2 stycznia 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Zakup mieszkania a kryterium lokalizacji

Kupno mieszkania to jedna z ważniejszych inwestycji w życiu. Wiąże się nie tylko ze świadomością posiadania własnego kąta, o którym każdy marzy, ale również z ogromnymi nakładami finansowymi. Dlatego przed zakupem mieszkania należy przemyśleć nasze potrzeby, co do jego wielkości, układu, a przede wszystkim lokalizacji, która ma ogromne znaczenie dla komfortu mieszkania. Na jakie aspekty lokalizacji warto zatem zwracać uwagę podczas podejmowania decyzji o zakupie własnego wymarzonego mieszkania?

Dostęp do komunikacji miejskiej

Bardzo ważną kwestią, na którą powinno się zwrócić uwagę podczas wyboru lokalizacji mieszkania, jest jego odległość do dużego miasta oraz połączenie z nim i najważniejszymi punktami usługowymi. Poruszanie się między domem a szkołą, pracą, sklepami oraz innymi miejscami, do których uczęszczamy jest znacznie łatwiejsze, kiedy możemy skorzystać z komunikacji miejskiej. Dlatego warto zorientować się, czy w pobliżu bloku znajduję się przystanek autobusowy oraz z jaką częstotliwością kursuje komunikacja miejska. Przy pomocy autobusu, czy tramwaju możemy znaleźć się w centrum miasta w kilka chwil, co będzie znaczącym ułatwieniem, jeśli nie posiadamy auta.

Lokale usługowe

Dużym udogodnieniem jest również, to gdy w pobliżu mieszkania znajdują się najważniejsze punktu usługowe, takie jak galerie handlowe, sklepy spożywcze, czy restauracje i apteki. Są to miejsca, z których korzystamy często a ich bliskość od miejsca zamieszkania, pozwoli nam zaoszczędzić wiele czasu. Komfortową lokalizację mieszkań oferuje między innymi Osiedle Słoneczne w Myślenicach. Jest to miejsce nie tylko położone w okolicy zielonych terenów, ale i jednocześnie najważniejszych punktów usługowych.

Odległość od pracy i szkoły

Codzienne dojazdy do pracy potrafią zabierać wiele czasu. Dlatego, aby skrócić je do minimum warto wybierać osiedla mieszkaniowe, z których dojazd do pracy nie będzie zajmować nam wiele czasu. Co więcej, nie tylko odległość od pracy, ale i żłobka, przedszkola i szkoły jest istotna, jeśli posiadamy dzieci lub planujemy założenie rodziny. Dzięki temu wszelkie dojazdy oraz ewentualne stanie w korku ograniczymy do minimum oszczędzając mnóstwo czasu.

Dodatkowe udogodnienia

Warto też zwrócić uwagę, czy w lokalizacji mieszkania lub jej pobliżu znajduje się infrastruktura, która pozwoli nam spędzić czas na świeżym powietrzu. Ogromną zaletą będzie więc obecność parków oraz placów zabaw dla dzieci. Wybierając lokalizację można odwiedzić nawet na etapie budowy bloku jego okolice i poznać najbliższe otoczenie. Warto zwracać uwagę na czystość osiedla, jakie budynki znajdują się w sąsiedztwie.