Rolnik
21 maja 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Zakup części rolniczych online. Dlaczego to się opłaca?

Ludzie dzielą się na tych, którzy wolą dokładnie obejrzeć przedmiot i go dotknąć przed zakupem, a także na takich, którzy preferują robienie wygodnych zakupów przez Internet. Rozwój rynku e-commerce w Polsce sprawił, że przez Internet można kupić niemal wszystko – w tym również części rolnicze. Dlaczego to się opłaca? W artykule przedstawiamy korzyści płynące z kupowania części do maszyn rolniczych online.

Katalog części do maszyn rolniczych online

Czy znasz to uczucie, kiedy musisz chodzić po całym sklepie i kompletować produkty z długiej listy zakupów, a doradcy klienta nie ma w pobliżu? Jesteśmy pewni, że tak. Zajmuje to ogromną ilość czasu, a wiele części leży po  zupełnie przeciwległych stronach sklepu. Taka stacjonarna wyprawa to czasami zmarnowane pół dnia, a jeszcze trzeba do tego doliczyć dojazd. Warto więc poszukać szybszych i wygodniejszych rozwiązań, czyli zacząć kupować części rolnicze online. Dlaczego to się opłaca? Przede wszystkim części są łatwo widoczne i pogrupowane według konkretnych kategorii takich jak zastosowanie, rodzaj maszyny, jej model, a nawet rocznik. Ponadto każdy z parametrów jest przedstawiony w szczegółowym opisie, dlatego nie musisz dopytywać się sprzedawcy przy kasie, kiedy tworzy się za Tobą kolejka, czy dana część jest dokładnie tym, czego szukasz. Zdjęcia produktów są realne i przedstawiają rzeczywisty produkt, co również ułatwia zakup. Znalezienie części do ciągników rolniczych, kombajnów czy innych maszyn w sklepach internetowych jest o wiele prostsze.

Zakupy rolnicze a koronawirus

Pandemia koronawirusa to trudny czas, kiedy należy dbać o zdrowie i bezpieczeństwo swoje oraz bliskich. Wszechobecne hasła „zostań w domu” zachęcają do robienia zakupów przez Internet – i bardzo słusznie! Bogata oferta sklepów internetowych z częściami do maszyn rolniczych pozwala znaleźć wszystko, co jest potrzebne do danego gospodarstwa. Ogromną zaletą zakupów dla rolnika przez Internet w dobie koronawirusa jest fakt, że nie trzeba specjalnie wybierać się do miasta i szukać otwartych sklepów. W czasie stale zmieniających się restrykcji, a także naprzemiennie otwieranych i zamykanych sklepów oraz marketów zakupy przez internet są po prostu pewne i wygodne. Ponadto rolnik w sezonie nie może sobie pozwolić na urlop czy kilkudniową przerwę od pracy, dlatego lepiej, jeśli zadba o swoje bezpieczeństwo i nie dopuści do zarażenia covid-19 w tak ważnym czasie.

Zalety kupowania części rolniczych przez Internet

Kupowanie produktów przez Internet od lat jest popularne, a w dobie koronawirusa przez większość stało się niemal codziennością. Jednak zamawianie akurat części rolniczych przez Internet niesie za sobą dodatkowe zalety. Jakie? Opowiada o tym pracownik sklepu z częściami rolniczymi Agropol:

Kupowanie części rolniczych internetowo jest ogromnym ułatwieniem dla rolników, którzy pracują często po kilkanaście godzin dziennie. Zakupy online umożliwiają przeglądanie i zamawianie produktów o dowolnej porze, nawet w środku nocy. Jest to niezwykle ważne, ponieważ usterka może wydarzyć się zawsze, a rolnik nie ma czasu w ciągu dnia szukać w sklepach konkretnych elementów. Poza tym ogromną zaletą jest fakt, że można znaleźć sklep online oferujący odbiór osobisty. Wówczas rolnik może zamówić konkretną część, a odebrać ją ktoś inny, jeśli on nie będzie miał akurat czasu. Poza tym sklepy internetowe często oferują możliwość sprowadzenia nawet trudno dostępnych części, a wszystko to w konkurencyjnej cenie, niższej niż stacjonarnie.

Dzięki możliwości robieniu zakupów online rolnicy nie muszą przerywać prac na polu, aby wybrać się do sklepu, który niekiedy znajduje się kilkanaście czy kilkadziesiąt kilometrów od miejsca, w którym mieszkają. Jest to ogromnym ułatwieniem, które zdecydowanie przemawia za opłacalnością kupowania części online.