8 maja 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Z jakich materiałów można wykonać blaty kuchenne i łazienkowe?

Łazienka i kuchnia to dwa najważniejsze pomieszczenia w domu. Pierwsze powinno być intymne i kameralne oraz zapewniać nam odprężenie po długim dniu pracy. Drugie stanowi centrum rodzinnego życia. Łączy je jedno – powinny być urządzone nie tylko estetycznie, ale przede wszystkim funkcjonalnie. Aby stworzyć praktyczną przestrzeń, powinniśmy skupić się na wyborze odpowiednich blatów. Jakie materiały sprawdzą się w przypadku blatów kuchennych i łazienkowych?

Zarówno blaty kuchenne, jak i łazienkowe powinny być solidne, trwałe i odporne nie tylko na wilgoć, ale także uszkodzenia mechaniczne. Nie bez znaczenia jest także ich wygląd – to one w dużej mierze odpowiadają za ostateczny wygląd i charakter pomieszczenia. Jak połączyć modny design z funkcjonalnością? Podpowiadamy.

Granitowe blaty – luksus i elegancja

Blaty z kamienia naturalnego cieszą się niesłabnącą popularnością. Zapewniają nie tylko ekskluzywny i szykowny efekt, ale są także niezwykle praktyczne. Na wyróżnienie zasługuje granit – materiał, który jest odporny na zabrudzenia, wilgoć i temperaturę. Co więcej – niestraszne mu także uszkodzenia mechaniczne. Nic dziwnego, że sięgamy po niego najchętniej. Doskonale sprawdzi się zarówno w kuchni, jak i łazience.

Ekonomiczne blaty laminowane

Blaty laminowane cieszą się uznaniem klientów z kilku powodów. Przede wszystkim ich cena jest bardzo atrakcyjna, a jakość coraz lepsza. Obecnie blaty laminowane nie przypominają tych sprzed lat – są znacznie trwalsze, odporne na zarysowania i wysoką temperaturę. Co istotne – są dostępne w wielu różnych kolorach i mogą z powodzeniem imitować drewno, kamień, a nawet stal.

Blaty z Corian-u lub Montelli

Kolejną ciekawą propozycją, są blaty z Corianu oraz Montelli. Znajdziemy je w cenionej przez klientów firmie Agal Meble ze Szczecina, która oferuje między innymi meble kuchenne i łazienkowe na wymiar. Czym się charakteryzują? Powstają na bazie żywicy akrylowej i naturalnych minerałów. Dzięki temu są nie tylko piękne, ale także niezwykle wytrzymałe, odporne na ścieranie i wysokie temperatury. Co więcej – zastosowanie żywicy powoduje, że są zdecydowanie lżejsze od kamienia i mają doskonałe właściwości termoplastyczne – dzięki temu możemy je dowolnie formować i nadawać im oryginalne i fantazyjne kształty. Zarówno blaty z Corian-u, jak i Montelli doskonale sprawdzą się w każdej kuchni, jak i łazience. Można je także z powodzeniem stosować w miejscach użyteczności publicznej.