16 maja 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Z dala od centrum, czyli zalety mieszkania na peryferiach miasta

Rozrastające się wciąż miasta i przybywający do nich nowi mieszkańcy powodują, że coraz częściej decydujemy się na przeprowadzkę z dala od centrum. Wiele osób pragnie ciszy i spokoju, dlatego decydują się uciec od hałasu, szybkiego tempa życia i zanieczyszczonego powietrza właśnie na peryferia. Osoby dużo pracujące w centrum miasta, po całym dniu chcą odpocząć od zgiełku i mieć chwilę dla siebie, a to właśnie dają mieszkania na obrzeżach miast.

Korzystna cena mieszkań na peryferiach

Ceny nieruchomości w centrach dużych miast są bardzo wysokie. Wynika to głównie z ich atrakcyjnej lokalizacji i ograniczonej ilości miejsca pod nowe inwestycje mieszkalne. Często w cenie dwu- czy trzypokojowego mieszkania, możemy kupić dom w segmencie z ogrodem na obrzeżach. Cena jest bez wątpienia jednym z największych plusów wyboru mieszkania na przedmieściach i może być ona najważniejszym czynnikiem przy wyborze mieszkania.

Lokalizacja ma dość duży wpływ na ostateczną cenę nieruchomości. Im bliżej centrum miasta nasze mieszkanie będzie usytuowane, tym zapłacimy za nie więcej, dlatego większą oszczędnością są nieruchomości położone na peryferiach miast, z dobrym dostępem do komunikacji – zauważa specjalista z Gryf Development, którego specjalnością są kameralne inwestycje wielorodzinne usytuowane na obrzeżach Szczecina.

Spokój i cisza

Większość z nas chce lub zmuszona jest pracować w dużym mieście ze względu na wyższe zarobki i możliwości rozwoju. Jednak nie zawsze odpowiada nam perspektywa zamieszkania w dużej i zatłoczonej aglomeracji. Coraz więcej osób jest zmęczonych mieszkaniem w centrum, gdzie panuje nieustanny zgiełk, hałas czy wzmożony ruch samochodowy, dlatego poszukują spokojniejszego miejsca do zamieszkania. Są to najczęściej rodziny z dziećmi, wybierające często mieszkania lub domy na przedmieściach, które zwykle są także bezpieczniejsze niż ścisłe centrum miasta. Co więcej, po tygodniu ciężkiej pracy w biurze znajdującym się w samym centrum miasta, spokojna aura domowego ogniska zadziała na nas relaksująco. Z kolei, gdy mamy własny samochód i świetnie funkcjonującą sieć obwodnic, wówczas mieszkanie na obrzeżu miasta to żaden problem – często szybciej dojedziemy do domu niż gdybyśmy mieszkali w samym centrum. Zakup domu na obrzeżach miasta to marzenie wielu ludzi, którzy są zmęczeni chaosem panującym w samym centrum. Wynika to z tego, że duże aglomeracje stale się rozrastają, przyciągając coraz więcej osób, które przyjeżdżają do nich w różnych celach – pracy, mieszkania, założenia rodziny, itp. Mieszkania z ogródkiem w Szczecinie to bardzo dobra propozycja dla rodzin z dziećmi, jak i dla posiadaczy zwierząt. W ogródku możemy zagospodarować miejsce na piaskownicę, postawić huśtawkę lub hamak. Zaletą takich mieszkań jest kontakt z naturą i możliwość wypoczynku na świeżym powietrzu.

Większy dostęp do terenów zielonych

Dostęp do terenów zielonych to ogromna zaleta większości mieszkań na peryferiach miast. Współczesne społeczeństwo uwielbia przyrodę, zieleń i głuchą ciszę, pomimo że nie rezygnuje z pracy, nauki czy rozwoju w dużym mieście. Z dala od miasta możemy odnaleźć najlepsze warunki do relaksu. Nie jesteśmy otoczeni z każdej strony hałasującymi samochodami i tramwajami, a widok za oknem jest przyjemniejszy dla oka, niż ten z apartamentowca w centrum miasta. Na peryferiach miasta możemy zamieszkać we własnym domu z ogródkiem, który możemy zagospodarować w dowolny sposób. W ogródku możemy ustawić basen dla dzieci, altankę, oraz zasadzić i pielęgnować własne rośliny.Dla inwestorów duże znaczenie ma lokalizacja, oraz widok z okna, dlatego często w pierwszej kolejności sprzedawane są właśnie mieszkania położone w zielonej okolicy.