szafa przesuwna
1 października 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Z czego wynika popularność szaf przesuwnych?

Szafa jest podstawowym elementem wyposażenia każdej powierzchni mieszkalnej. Sprawdza się nie tylko w garderobie, ale także w sypialni, pokoju dziennym, pokoiku dziecięcym, jak również w przedpokoju. Kiedy lepiej wybrać szafę z drzwiami przesuwnymi? Dlaczego właśnie taka konstrukcja cieszy się największą popularnością? Dowiedz się już teraz!

Konstrukcja szafy przesuwnej

Jak potwierdzają eksperci firmy Meble Balińscy, producenta mebli na indywidualne zamówienie, szafa przesuwna jest najczęściej wybieraną konstrukcją. Wszystko dlatego, że jest optymalnie funkcjonalna, a bez względu na swoje wymiary, zawsze wymaga mniejszej powierzchni. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że nie ma otwieranych drzwi, tylko przesuwne, które również po otwarciu pozostają „w bryle” tego mebla i nie wystają.

Uwagę warto zwrócić na fronty szafy przesuwnej. Mogą one stanowić estetyczną całość z pozostałymi częściami mebla lub z aranżacją wnętrza. Drzwi udaje się dobierać według indywidualnych preferencji. Można postawić na przykład te z lustrami, drewnianymi pilastrami albo z metalowymi szprosami.

Zaletą szafy przesuwnej jest też jej stabilna i niezawodna konstrukcja. Drzwi przesuwne są montowane na najlepszej jakości prowadnicach, które pozwalają na komfortowe otwieranie i zamykanie mebla bez hałasu czy skrzypienia. Co więcej, taki model szafy pozwala na w pełni bezpieczne użytkowanie mebla, bez ryzyka pojawiania się awarii, łatwo oraz sprawnie. Należy pamiętać, że w przypadku standardowych drzwi otwieranych w dużych szafach zawsze istnieje ryzyko wypadania ich zawiasów czy wypaczania.

Gdzie sprawdzi się szafa przesuwna?

Szafa przesuwna jest najlepszym meblem przede wszystkim do przechowywania ubrań czy innych akcesoriów domowego użytku w przestrzeniach o małym metrażu. Właśnie tego typu szafy tworzone są najczęściej na wymiar, dzięki czemu udaje się je dopasować we wnękach albo w miejscach o nietypowej wielkości czy kształcie. Takie zastosowanie umożliwia optymalne wykorzystanie strefy użytkowej mieszkania.

Ponieważ szafa przesuwna najczęściej jest wykonywana na specjalne zamówienie, a jej produkcję poprzedza pobranie dokładnych wymiarów, nie ma mowy o marnowaniu powierzchni czy jej niedopasowaniu. Zaletą jest również możliwość zaprojektowania jej wnętrza wedle indywidualnych wymagań.

Warto również wspomnieć, że szafa z przesuwnymi drzwiami to mebel uniwersalny, powstający zgodnie z najlepszą sztuką stolarską. Dopasuje się do sypialni w stylu nowoczesnym czy skandynawskim, klasycznego przedpokoju albo salonu w klimacie glamour.