drewniana podłoga w mieszkaniu
24 maja 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Z czego wynika popularność podłóg drewnianych?

Podłogi drewniane wiele lat temu zastąpiły kamienne i zimne posadzki. Wpłynęło to na ocieplenie wnętrz i stworzenie przytulnej atmosfery. Pomimo tego, że styl aranżacji  pomieszczeń co chwilę ulega zmianom, to wciąż wiele osób wybiera drewniane deski zamiast paneli podłogowych. Chcesz wiedzieć dlaczego? Czytaj dalej!

Solidność i trwałość przez wiele lat

Wzrastająca popularność podłóg drewnianych wynika z jej bardzo dużej wytrzymałości na zarysowania czy wgniecenia. Panele imitujące wygląd drewna nie są w stanie zagwarantować wysokiej jakości naturalnych desek, które odpowiednio zakonserwowane mogą posłużyć wiele lat. Wzrasta również świadomość społeczna dotycząca ekologii, co sprawia, że wiele osób decyduje się na podłogi drewniane. Dlaczego? Deski podłogowe można poddawać renowacji lub cyklinowaniu, przywracając im dawny i świeży wygląd. Dzięki temu wszelkie uszkodzenia znikają i nie zachodzi potrzeba wymiany desek na nowe.

Naturalna izolacja w Twoim domu!

Drugim równie istotnym powodem, dla którego chętniej wybierane są drewniane deski podłogowe zamiast laminowanych paneli, to doskonała izolacja zarówno termiczna, jak i akustyczna. Drewno dzięki swoim właściwościom pochłania dźwięki, a także zatrzymuje ciepło, przez co domownicy mogą cieszyć się komfortową ciszą i temperaturą.

Czy można zastosować ogrzewanie podłogowe w przypadku drewnianej posadzki? Oczywiście! Najlepiej sprawdzają się deski barlineckie, dobrze przewodzą ciepło, a także są odporne na zmiany temperatury. Tego typu wyrób różni się konstrukcją od tradycyjnych desek drewnianych, ponieważ składa się z trzech warstw naturalnego drewna połączonego ekologiczną spoiną. Pomorskie Składy Drewna z Koszalina oferują wysokiej jakości deski barlineckie, które z łatwością można zamontować i poddać demontażowi.

Drewniana podłoga – doskonałe rozwiązanie dla alergików

Drewno jest naturalnym surowcem, który nie uczula, a wykonana z niego podłoga jest łatwa w utrzymaniu w czystości. Wszystko to dzięki właściwościom antystatycznym, dzięki czemu kurz osadza się wolniej. Dobrze zabezpieczone drewniane deski są odporne na działanie wilgoci, przez co pleśń czy grzyby nie powstają na posadzce. Warto zwrócić uwagę przed wykończeniem podłogi na dobór lakierów ochronnych, ponieważ niektóre z nich mogą wywoływać reakcje alergiczne.

Drewniana podłoga to nie tylko trwałość na lata, doskonała izolacja czy zdrowy mikroklimat w domu. To również estetyczne dopełnienie wykończonej przestrzeni. Drewniane deski podłogowe doskonale wkomponują się w każdą aranżację zarówno nowoczesną, jak i rustykalną, tworząc tym samym przytulny i ciepły dom.