Okna PCV
17 stycznia 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Z czego wynika popularność okien PCV?

Wśród najistotniejszych elementów w każdym pomieszczeniu znajdują się okna. Nic dziwnego, ponieważ to one są w domu jedynym źródłem naturalnego światła. Ich zakup powinien być jednak przemyślaną decyzją, której nie będzie się żałować. Istotne jest bowiem, aby zainwestować w takie okna, które spełnią wymagania dotyczące wytrzymałości, wygody w użytkowaniu, a także właściwości termicznych. Tymi, na które warto zwrócić uwagę są okna PCV. Przeczytaj o tym, dlaczego to właśnie te okna warto wybrać, a także o tym, co sprawia, że są tak chętnie wybierane.

Duża wytrzymałość, mimo lekkiego materiału

Materiałem, z którego wykonane są okna PCV jest plastik. Mimo lekkości tego materiału nie sprawia to, że ujemnie wpływa ona na wytrzymałość plastikowego przedmiotu. Wbrew pozorom, okna wykonane z plastiku charakteryzują się niezwykle wysoką wytrzymałością na czynniki mechaniczne, chemiczne, a także termiczne. Ponadto, nie wdaje się w nie wilgoć ani nie ulegają odkształceniom w przeciwieństwie do innych okien. Dzięki wysokiej jakości plastiku, okna PCV są solidne i odporne na wszelką eksploatację. Lekkość tego materiału jest bowiem zaletą, która dodatkowo sprawia, że transport i montaż tych okien są bardzo łatwe.

Jak tłumaczy pracownik firmy TOM&MAR: ,,Na słowo ,,plastik” niektóre osoby reagują dość sceptycznie. Jednakże parametry okien PCV mówią same za siebie. To doskonały wybór, jeśli zależy nam na najważniejszym – wytrzymałości i odporności naszych okien na działanie każdego rodzaju czynników zewnętrznych”.

Właściwości termoizolacyjne i wyciszające

Okna PCV charakteryzują się dużą szczelnością, dzięki kilku komorom profili okien. Sprawia to, że zamknięte okna całkowicie zabezpieczają przed utratą ciepła, a także dostawaniem się zimnego powietrza do wnętrza pomieszczenia. Oznacza to, że wyłącznie właściciel decyduje o ilości wpuszczanego i wychodzącego powietrza, a temperatura pomieszczenia jest stała i komfortowa dla mieszkańców. W okresie zimowym szczelność okien PCV chroni przed wysokimi rachunkami, spowodowanymi zbyt wychłodzonym wnętrzem. Kolejną zaletą okien PCV są właściwości dotyczące akustyki. Hałasy docierające z zewnątrz mogą być bardzo doskwierające. W wielu sytuacjach cenimy sobie bowiem ciszę i spokój. Okna PCV posiadają właściwości wyciszające, za które odpowiada wysoka wartość parametru Rw. Dzięki niemu czas spędzany w danym pomieszczeniu pozbawiony jest uporczywego dźwięku przejeżdżających samochodów. Jest to szczególnie ważne wówczas, gdy budynek znajduje się przy ruchliwej ulicy.