6 sierpnia 2019

Kategoria:
Dom i ogród

Wyposażenie szafek kuchennych – funkcjonalne pomysły

Kuchnia stanowi serce naszego domu. Czy duża, czy mała, dzięki odpowiedniemu wyposażeniu szafek kuchennych, ma szansę stać się miejscem funkcjonalnym. Takim, w którym nie ma mowy o złym zagospodarowaniu przestrzeni i w którym aż chce się przebywać i przyrządzać posiłki. Podsuwamy Państwu kilka pomysłów na aranżacje wnętrz szafek, które uprzyjemnią kulinarne przygody i poprawią ergonomię pracy w kuchni.

Co kryje się pod blatem?

Dużym problemem, szczególnie w małych kuchniach, jest optymalne zagospodarowanie przestrzeni. Także w dużych kuchniach, może nam brakować pomysłów na odpowiednie wykorzystanie miejsca. Z pomocą przychodzą kosze podblatowe, które nie tylko pozwolą na schowanie niepotrzebnych przedmiotów i wygospodarowanie miejsca na blatach. Wprowadzą także porządek do naszych szafek, umożliwiając wygodne ułożenie przedmiotów oraz ułatwiając do nich dostęp, dzięki łatwemu otwieraniu.

Kosze są wysuwane. Występują w różnych wariantach szerokości – od 15 do 40 cm. Te najwęższe świetnie wpasują się w wolną przestrzeń między sprzętami AGD czy obok zlewozmywaka. Są idealne do przechowywania wszelkiego rodzaju butelek, przypraw, przetworów, które są w nich równo poustawiane, a po wysunięciu łatwo dostępne. Szersze kosze sprawdzą się do przechowywania zastawy czy garnków. Kosze są chromowane, odporne na odkształcenia. Wyposażone są także w system cichego domykania. – podpowiada nasz rozmówca z firmy Artvinyl-Pol, która jest wiodącym dystrybutorem akcesoriów meblowych.

Wysuwane kosze są także fantastycznym rozwiązaniem do najbardziej problematycznych miejsc w kuchni, czyli głębokich szafek narożnych. Kosze w tych szafkach montuje się na specjalnych prowadnicach, dzięki czemu możliwe jest ich ciche i płynne wysunięcie. Kosz do szafki narożnej dobieramy pod względem jej wielkości oraz kierunku, w którym ma się wysuwać. Kosze zaprojektowane są tak, aby w całości chowały się w szafce, ale po wysunięciu wygodnie prezentują wszelkie ukryte w nich produkty. Uzyskujemy dzięki temu pełen dostęp do zakamarków szafek, w których do tej pory trzymaliśmy przedmioty najrzadziej używane lub wręcz zapomniane.

Czysto i wygodnie

Wysuwany kosz możemy zastosować także, zastępując nim tradycyjny kosz na śmieci, schowany najczęściej w szafce pod zlewem. Wysuwane kosze na śmieci oraz kosze do segregacji odpadów ułatwią nam zachowanie porządku w kuchni. Wyposażenie szafek kuchennych w nowoczesny system zarządzania odpadami, to pójście z duchem czasu i zadbanie o środowisko, ale także ogromna wygoda podczas codziennej, kuchennej krzątaniny. Kosz na śmieci możemy po prostu wysunąć w szufladzie, bez niepotrzebnego schylania się i pozbyć się tego, co zbędne.

Mini spiżarnia w zasięgu ręki

Każda praktyczna kuchnia musi posiadać odpowiednią ilość miejsca do przechowywania. Szafy cargo są w stanie pełnić rolę małej spiżarni, która może sięgać nawet do sufitu. Dzięki nim zyskujemy swobodny dostęp do przypraw, pojemników z herbatą, produktów sypkich, słoików czy puszek. Szafę cargo możemy przeznaczyć także na przechowywanie środków czystości.