8 września 2017

Kategoria:
Dom i ogród

Wyposażenie garderoby – w jaki sposób wybrać meble?

Piękna garderoba to marzenie przede wszystkim Pań, które kochają się w modzie. Wyposażenie garderoby powinno być przede wszystkim pojemne i funkcjonalne, by korzystanie z niej było dla nas czystą przyjemnością. Nie każdy może wygospodarować osobne pomieszczenie, które będzie przeznaczone wyłącznie na garderobę. Często nasz modowy kącik stanowi część sypialni lub przedpokoju. Osobne garderoby znajdziemy przeważnie w domkach jednorodzinnych lub dużych, luksusowych mieszkaniach i apartamentach. Jakie meble najlepiej wybrać do swojej garderoby? – Przygotowaliśmy krótki przewodnik.

Duża garderoba

Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami osobnego pomieszczenia, w którym możemy zorganizować sporą i przestrzenną garderobę, możliwości z doborem mebli mamy naprawdę wiele. Największe marzenie fanek mody to taka garderoba, w której wszystko ma swoje miejsce, wszystkie ubrania są pięknie wyeksponowane na wieszakach, a dodatki poustawiane na półeczkach. Otwieramy szafę i widzimy wszystkie pary butów, w kolejnej stojące obok siebie torebki, a w jeszcze dalszej ubrania, które nigdy się między sobą nie gniotą. Najpiękniejsze są garderoby z dużą ilością światła i wentylacją, takie, w których swobodnie możemy przymierzać kolejne kreacje.

Jeżeli możemy sobie na to pozwolić, poprośmy o pomoc w zaprojektowaniu mebli do garderoby fachowców – specjalistów, którzy wykonują meble na wymiar. Profesjonalista zawsze doradza swojemu klientowi – mówi nam przedstawiciel salonu meblowego Gamma z Żukowa. Najpierw przeprowadza wywiad odnośnie do potrzeb i oczekiwań klienta, a następnie przygotowuje wstępny projekt. Zdarza się, że osoby zamawiające meble na wymiar do garderoby po prostu zapominają o jakichś kwestiach, co profesjonalista w mig wychwyci. Przykład? Planujemy jedną szafę z drążkiem dla pani domu, drugą dla pana, szafki na buty i damskie torebki, a zapominamy, że w garderobie powinny się jeszcze znaleźć szuflady na bieliznę. W garderobie często przechowujemy także pościele, czy ręczniki, które gdzieś muszą znaleźć swoje miejsce, a raczej nie będziemy eksponować ich na wieszakach.

Małe garderoby i szafy wnękowe

W małych garderobach meble powinny być zaprojektowane kompleksowo, tak by zajmowały jak najmniej miejsca, a jednocześnie mieściły jak najwięcej ubrań i dodatków. Jeśli planujemy stworzyć swoją garderobę w niewielkim pomieszczeniu, przemyślmy tę decyzję kilka razy. Może okazać się, że meble zajmą na tyle dużo miejsca, że w pomieszczeniu nie będziemy mogli się swobodnie przebierać i przymierzać ubrań. Wówczas lepiej zastanowić się, czy w naszym domu lub mieszkaniu nie znajdzie się miejsce na szafę wnękową. Szafy wnękowe wykonywane są na wymiar i stanowią idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie stworzenie osobnej, większej garderoby nie jest możliwe. Szafa wnękowa na wymiar pozwala na optymalne zagospodarowanie przestrzeni, którą mamy do dyspozycji. Tylko i wyłącznie od nas zależy, jaki będzie układ półek i innych elementów w szafie na wymiar, możemy dopasować ją do naszych indywidualnych potrzeb. Na życzenie fachowcy wyposażą naszą szafę również w lustra i dodatkowe oświetlenie, dzięki czemu korzystanie z naszej garderoby będzie jeszcze przyjemniejsze.