wynajem-mieszkania
18 czerwca 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Wynajem przez pośrednika – korzyści dla właściciela i najemcy

Wynajmując mieszkanie – nie zależnie od tego, czy jesteśmy najemcą, czy właścicielem nieruchomości – powinniśmy pomyśleć o pośredniku. Usługi agenta mieszkaniowego pozwolą nam zaoszczędzić sporo czasu, zagwarantują też komfort i bezpieczeństwo. Jakie są korzyści z usług pośrednika mieszkaniowego? Odpowiedzi poznacie czytając ten krótki artykuł.

Korzyści dla właściciela lokum

Kiedy posiadamy mieszkanie na wynajem, chcemy jak najszybciej i jak najwięcej na nim zarobić – w końcu takie mieszkanie to inwestycja. A dobra inwestycja powinna szybko się zwracać. Niestety, samodzielne poszukiwanie lokatorów, może być trudne. Pochłonie sporo czasu i będzie nas kosztować wiele pracy. Na szczęście, można tego uniknąć, korzystając z usług pośrednika. Agencja mieszkaniowa ma duże doświadczenie na rynku nieruchomości, dlatego jej przedstawiciele wiedzą, jak stworzyć ogłoszenie, które szybko zainteresuje potencjalnych najemców, oraz gdzie je zamieścić, by obejrzało je jak najwięcej osób. Dzięki temu nasze mieszkanie nie będzie stało puste – szybko znajdzie się ktoś, kto będzie chciał je wynająć. Poza tym agenci mieszkaniowi, z dużym doświadczeniem – tacy jak Ptak. Nieruchomości. M. Ptak-Adamczewska, podpowiedzą nam, jaka cena za wynajem mieszkania będzie najrozsądniejsza – tak, byśmy nic nie stracili, ale szybko znaleźli najemców. Agent nieruchomości załatwi za nas wszystkie formalności, umówi spotkania z potencjalnymi najemcami i pokaże im mieszkanie. W tym czasie my będziemy mogli zająć się swoimi sprawami.

Korzyści, dla osób, które szukają mieszkania na wynajem

Osoby, które szukają dla siebie wynajmowanego lokum również powinny korzystać z usług pośredników. Udając się do agencji przedstawiamy swoje wymagania, a zadaniem agenta jest znalezienie dla nas mieszkania, które spełni je wszystkie. Agenci mieszkaniowi doskonale znają rynek, co pozwala szybciej znaleźć lokum, które będzie odpowiadać ich klientom. Ale to nie jedyna korzyść. Niestety, w branży wynajmu mieszkań nie brakuje nieuczciwych ludzi, którzy będą próbowali nas w jakiś sposób nas oszukać. Agent jest pośrednikiem, który reprezentuje nasze interesy i pomoże nam uniknąć problemów. Zadba też o dopełnienie wszystkich formalności i dopilnuje, by umowa najmu była odpowiednio spisana. Dzięki temu możemy poczuć się bezpieczniej i wynająć mieszkanie bez obaw, że jego właściciel będzie próbował w jakiś sposób nas naciągnąć. Agent mieszkaniowy zatroszczy się o to, byśmy szybko wprowadzili się do wymarzonego mieszkania.