nowoczesna kuchnia ze szklanymi panelami
14 listopada 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Wykorzystanie szkła w kuchni – przykłady rozwiązań

Szkło od wielu lat uznawane jest za ekskluzywny materiał zdobniczy. Za jego pomocą można zaaranżować niemal każde pomieszczenie w domu. Pasuje zarówno do stylu klasycznego, jak i industrialnego. Szczególnie dobrze wygląda w kuchni, której nadaje niepowtarzalnego blasku, a dodatkowo optycznie powiększa powierzchnię, co jest idealnym rozwiązaniem w przypadku małych przestrzeni. W jakich aranżacjach najlepiej wykorzystać szkło?

Produkty ze szkła, które można użyć przy aranżacji kuchni

Szkło w kuchni to nie tylko szklanki. Z jego wykorzystaniem można odmienić całe wnętrze. Niezwykle popularne stało się ostatnio wykładanie podłóg i ścian szklanymi panelami, które są doskonałą alternatywą dla klasycznych płytek ceramicznych czy glazury. O wiele łatwiej można zmyć z nich plamy powstałe podczas gotowania. Stanowią także nowoczesny element aranżacji wnętrz, który odmieni każdą kuchnię. Szkło może być lakierowane i mieć różne kolory. Możliwe jest także wykonanie na nich specjalnego, trwałego nadruku UV. Najpopularniejsze wzory to m.in. rośliny, zwierzęta czy figury geometryczne. Firmy takie jak Galas oferują dodatkowo wybór własnego spersonalizowanego nadruku wysokiej jakości.

Inna propozycja na zaaranżowanie kuchni to np. szklane fronty kuchennych szafek. W ten właśnie sposób można wyeksponować piękną zastawę stołową czy inne dekoracyjne elementy. Bardzo często montuje się do nich także oświetlenie. Jeszcze jedna propozycja na uczynienie z kuchni oryginalnego i jedynego w swoim rodzaju pomieszczenia to umieszczenie na ścianie szklanej tablicy do pisania. To nie tylko ładna ozdoba, ale także praktyczne narzędzie, na którym można zapisywać niezbędne informacje, np. przepisy czy listę zakupów. To także fajna zabawa dla dzieci, które mogą zostawić tam własne rysunki.

Szklane ozdoby upiększające każdą kuchnię

Oprócz zdobienia całych ścian czy podłóg, które są niekiedy drogimi inwestycjami, można także pomyśleć o drobnych elementach, takich jak np.:

  • szklane wazony,
  • obrazy ze szkła,
  • zdobione, szklane podkładki,
  • szklane naczynia (np. misy na owoce),
  • słoiczki z przyprawami lub innymi produktami,
  • barek ze szklaną szybą,
  • świeczniki.

Szkło kuchenne niesie ze sobą wiele możliwości, po prostu trzeba się rozejrzeć po internetowych i stacjonarnych sklepach z ozdobami do kuchni.

Szkło ma wiele zastosowań. Stanowi nie tylko praktyczne rozwiązanie związane ze spożywaniem potraw czy napojów, ale także dekorację idealną do całego domu. Najlepiej sprawdzi się ono przy aranżacji kuchni.