Wykładziny homo i heterogeniczne
24 lipca 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Wykładziny homo i heterogeniczne. Czym się między sobą różnią?

Wykładziny podłogowe kojarzone głównie z budynkami użyteczności publicznej, nierzadko spotykane są również w gospodarstwach domowych. Taki sposób wykończenia podłogi to naprawdę ciekawe rozwiązanie, które bez wątpienia musisz rozważyć. Przed podjęciem decyzji warto jednak zapoznać się z najpopularniejszymi rodzajami wykładzin. Czym charakteryzują się wykładziny homo i heterogeniczne oraz jaka jest różnica między nimi?

Wykładziny podłogowe – zalety i zastosowanie

Wykładziny podłogowe świetnie nadają się wszędzie tam, gdzie natężenie ruchu jest dość wysokie. Dzięki swojej dużej wytrzymałości mogą one posłużyć przez naprawdę długi czas nawet w najbardziej zaludnionych miejscach.

Z tego właśnie względu wykładziny wykorzystywane są między innymi:

  • w hotelach,
  • w restauracjach,
  • na klatach schodowych,
  • w biurach,
  • w szpitalach,
  • w urzędach,
  • i tym podobnych obiektach.

Co więcej, wykładziny oprócz nadzwyczajnej trwałości i odporności na ścieranie potrafią zadziwić również swoimi walorami estetycznymi. To właśnie ze względu na unikatowy wygląd wykładziny bez problemu odnajdą się nawet w domach.

Do pozostałych zalet wykładzin podłogowych zalicza się antypoślizgową powierzchnię oraz łatwą konserwację. Materiał, z jakiego wykonane są wykładziny, zapewnia również odpowiedni komfort termiczny oraz dobrą izolację akustyczną.

Wykładziny homogeniczne a heterogeniczne

Szeroki asortyment wykładzin na rynku daje duże pole do popisu. POLTARKIET to firma, która oferuje najwyższej jakości wykładziny obiektowe dostosowane do potrzeb najbardziej wymagających klientów.

Nie wiesz, jaką wykładzinę podłogową wybrać? Produkty te najczęściej dzieli się ze względu na ilość warstw. W zależności od potrzeb możesz zdecydować się na wykładzinę homo lub heterogeniczną.

Podłoża homogeniczne wykonane są z jednej warstwy materiału. Wyróżniają się one swoim innowacyjnym wyglądem, dzięki czemu wykorzystywane są w różnego rodzaju obiektach. Ze względu na zastosowanie tylko jednej warstwy materiału wykładziny te charakteryzują się stosunkowo dużą grubością. Dzięki temu są one przyjemne w dotyku, łatwe w konserwacji oraz mają właściwości antyelektrostatyczne.

Wykładziny heterogeniczne z kolei składają się z kilku warstw materiału. Tak zwane wykładziny wielowarstwowe świetnie sprawdzą się nawet podczas bardziej intensywnej eksploatacji. Wykładziny te są bardziej wytrzymałe od modeli homogenicznych, dlatego znajdują zastosowanie między innymi w takich miejscach jak hale sportowe czy centra handlowe. Mają one również bogatsze wzornictwo w porównaniu do modeli homogenicznych.