posłanie dla psa
16 kwietnia 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Wybieramy posłanie dla psa

Decydując się na przygarnięcie pod swój dach czworonoga, koniecznie jest kupienie dla niego niezbędnych przedmiotów. Do nich należy m.in. posłanie, inaczej zwane także legowiskiem. Jest to miejsce, w którym nas pupil będzie spał i wypoczywał. Posłanie musi mu więc zapewnić odpowiedni komfort i bezpieczeństwo. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie posłania dla naszego czworonoga?

Wielkość legowiska

Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy wykonać, jest zapoznanie się z ofertą dobrze zaopatrzonych sklepów z artykułami dla psów, takimi jak np. sklep internetowy Petshooop. Natomiast pierwszym elementem, który bierzemy pod uwagę przy zakupie, jest rozmiar legowiska. W sprzedaży znajdziemy bowiem posłania dla psów w różnych rozmiarach. Wielkość legowiska powinna być jednak dobrze dobrana do rozmiarów naszego psiaka. Nie należy także wybierać legowiska większego, na przyszłość, gdyż pies nie będzie się w nim czuł bezpiecznie. Posiadacze szczeniąt muszą się więc liczyć z koniecznością wymiany legowiska na większe w przyszłości, kiedy pies wyrośnie. W celu dobrania właściwej wielkości legowiska powinniśmy zmierzyć naszego psa. Jak to prawidłowo zrobić? Otóż psa powinniśmy zmierzyć od czubka nosa do postawy ogona i do tej wartości dodać ok. 20 cm. W ten sposób uzyskamy właściwą wielkość legowiska, która będzie odpowiednia dla naszego zwierzaka.

Materiał wykonania legowiska

Legowisko dla psa powinno być wykonane z trwałych i odpornych na zabrudzenie materiałów. Są nimi np. antara, kodura czy suedine. Charakteryzują się one miękkością, będą więc przyjemne do odpoczynku dla naszego pupila oraz odporne na zniszczenie i zabrudzenia. Łatwo się je także czyści, co ma szczególne znaczenie jeśli chcemy, by legowisko posłużyło nam jak najdłużej. Wybierając posłanie dla psa zwróćmy także uwagę na jego wypełnienie. Powinno być ono wykonane z dobrej jakości pianki, która nie będzie się odkształcała w trakcie użytkowania. Jest to o tyle ważne, że psy lubią się wiercić, zmieniać pozycję oraz bawić w swoich legowiskach. Aktualnie większość produkowanych legowisk dla psów posiada wypełnienie z kulek silikonowych, które są miękkie i odporne na ugniatanie.

Legowisko dla psa-alergika

Szczególną uwagę na wybór posłania powinni poświęcić właściciele psów cierpiących na alergię. Dobrym wyborem dla takich czworonogów będzie z pewnością posłanie z wypełnieniem z kulek silikonowych, które nie uczulają. Jeśli chodzi natomiast o obicie takiego posłania, to warto postawić na naturalne tkaniny, takie jak bawełna czy trawa morska. W sprzedaży dostępne są także nieco droższe posłania dla psów alergików. Jeśli chcemy mieć pewność, że nasz pies będzie bezpieczny w swoim legowisku, postawmy właśnie na takie rozwiązanie.