14 lipca 2017

Kategoria:
Dom i ogród

Worki na psie odchody. Podstawowe kryteria wyboru

Wspólne spacery z psem – któż tego nie lubi? W trakcie codziennych pobytów na łonie natury nasz pupil ma okazję do ruchu, zabawy, ale i załatwiania podstawowych potrzeb fizjologicznych. Pozostawiane na trawnikach psie kupy rozkładają się z czasem – nie cieszą jednak estetyką, wyglądem ani zapachem. Sprzątanie po czworonogu bywa nieprzyjemne, choć stanowi wyraz dobrego taktu i dbania o dobro wspólne. Na szczęście zebranie nieczystości jest stosunkowo łatwe. Pomocą służą woreczki na odchody.

Woreczki na psie odchody cieszą się coraz szerszą popularnością. Niewielkie foliowe torebki da się nabyć niskim kosztem w wielu sklepach z artykułami zoologicznymi i ekologicznymi. Składowane w nich nieczystości możemy wyrzucać do odpowiednich koszy i pojemników. Które woreczki są szczególnie warte zakupu? Jakie cechy powinny posiadać?

Dobry woreczek, znaczy jaki?

Szerokie uznanie zaskarbiły sobie woreczki jednorazowe, wykonywane z mocnego foliowego materiału. Są sprzedawane w zgrzewkach po kilkadziesiąt sztuk, co ułatwia ich przechowywanie i użytkowanie. Wielkość woreczka powinna być uzależniona od masy psa. Możemy też zainteresować się estetyką woreczków – ich kolorem, przeźroczystością czy nadrukami. Niektóre produkty posiadają znaki graficzne, instruujące o tym jak zbierać odchody. To spore ułatwienie dla nowicjuszy, którzy nigdy wcześniej nie praktykowali tej formy sprzątania po czworonogu. Ilość dostępnych produktów jest naprawdę spora i dopasowana do naszych indywidualnych zapotrzebowań.

Woreczki biodegradowalne

Bezdyskusyjnie, za najlepsze uchodzą woreczki biodegradowalne, umożliwiające trwałą neutralizację odchodów. Przykładem służą woreczki na psie kupy Fibi. Dzięki dodaniu do materiału woreczka PE-HD komponentu d2w, całość ulega rozkładowi w okresie od kilkunastu miesięcy do dwóch lat. Składniki końcowe procesu oxy-biodegradacji stanowią woda, dwutlenek węgla, biomasa oraz pierwiastki śladowe – bez metanu i innych szkodliwych substancji. Woreczki rozkładają się na otwartym powietrzu, a także pod ziemią i wodą. Nie wymagają składowania bioaktywnego – rozkładanie rozpoczyna się zawsze, gdy zadziała jakikolwiek czynnik inicjujący proces degradacji. Dzięki temu są to produkty praktyczne, a co ważniejsze przyjazne środowisku. Woreczki Fibi, wraz z szeregiem innych akcesoriów do sprzątania po psach, można nabyć w sklepie internetowym firmy Asklepios.