5 maja 2017

Kategoria:
Dom i ogród

Właściwości drewna sosnowego

Dom bez mebli nie byłby prawdziwym domem. Potrzebujemy łóżka, szafy, komody, aby móc normalnie funkcjonować. Dlatego meble znajdują się na początku listy, kiedy zamierzamy rozpocząć życie na własny rachunek. Bardzo dobrym wyborem jest drewno sosnowe. Jakie właściwości są dla niego charakterystyczne?

Zalety drewna sosnowego

Drewno sosnowe jest przede wszystkim niedrogim surowcem. Dlatego tak chętnie wybieramy meble sosnowe. Mimo tego, że koszty ich zakupu nie są wysokie, to sosna jest również wyjątkowo sprężysta i łatwo poddaje się obróbce. Sosna nadaje wnętrzom przyjemnego, sielskiego klimatu. Z tego powodu z wykorzystaniem mebli sosnowych możemy urządzić bardzo przytulną kuchnię czy sypialnię. Do szczególnie wartych uwagi właściwości drewna sosnowego zaliczają się także jego antystatyczność oraz higroskopijność. Pierwsza cecha wiąże się z niekumulowaniem kurzu. To bardzo istotne dla alergików. Z kolei higroskopijność polega na wchłanianiu, a następnie oddawaniu wilgoci. Dzięki temu wilgotność drewna oraz pomieszczenia, w którym znajdują się meble sosnowe, jest stale zachowana.

Pamiętaj o pielęgnacji drewna sosnowego

Jeśli chcemy, aby meble sosnowe jak najdłużej nam służyły, powinniśmy dbać o ich pielęgnację – mówi nasz rozmówca ze sklepu Meble sosnowe STar. Jeśli zdecydowaliśmy się na meble z surowego drewna, raz na miesiąc bądź dwa należy je olejować, tzn. nakładać olej na powierzchnię mebli wzdłuż widocznych słojów. Meble zachowają swoją świeżość i elegancję. Drewno woskowane wymaga czyszczenia mleczkami z dodatkiem wosku. Nakładamy je używając do tego miękkiej, najlepiej bawełnianej ściereczki. Z kolei meble lakierowane powinniśmy pielęgnować środkiem antystatycznym, który bez problemu dostaniemy w sklepie.

Drewno sosnowe – z nim urządzisz całe mieszkanie

Drewno sosnowe spisze się nie tylko w kuchni czy sypialni. Szeroki wybór mebli z tego rodzaju drzewa pozwala w sielskim stylu urządzić cały dom. Jeśli tylko lubimy takie klimaty, powinniśmy przejrzeć ofertę sklepów i jak najszybciej złożyć zamówienie na wybrane komody, stoliki i łóżka. Na pewno się nie zawiedziemy, a nasz dom będzie prezentować się bardzo przytulnie.