porządek w szafie
7 kwietnia 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Wiszący organizer – dodatkowe miejsce w Twojej szafie

Dobrze zorganizowana szafa ułatwia codzienne kompletowanie ubioru i przechowywanie odzieży tak, by zachowywać ich świeżość i jednocześnie porządek w pomieszczeniu. Niewykorzystane przestrzenie można z łatwością zagospodarować przy użyciu organizerów dostępnych w przeróżnych rozmiarach i formach. W dzisiejszym artykule opowiemy o rodzajach organizerów i alternatywach, które w równie skuteczny sposób pomagają wykorzystać miejsce w szafie.

Jak wygospodarować więcej miejsca do przechowywania?

Wiszące organizery sprawią, że zbyt mała ilość półek lub szuflad w szafie nie będzie dłużej problemem. Pionowe półki wykonane z wytrzymałej tkaniny nie zajmują zbyt wiele miejsca, natomiast tworzą przestrzeń umożliwiającą przechowywanie ubrań i bielizny, obuwia, akcesoriów, zabawek, a nawet książek. Jak wyjaśnia sklep z artykułami domowymi Prolida, tego typu organizery wykonuje się z ekologicznej tkaniny typu non-woven, której układ włókien czyni ją bardziej wytrzymałą na obciążenia, zwiększając możliwy udźwig. Organizery to nie tylko sposób na uporządkowanie szafy, ale też ochronę ubrań przed kurzem. Pokrowce, które kojarzą się przede wszystkim z przechowywaniem garniturów, coraz chętniej wybiera się do sukienek, płaszczów i innych elementów odzieży, które wymagają zabezpieczenia. Tego typu pokrowce są odporne na wodę i ścieranie, jednocześnie włóknina przepuszcza powietrze.

W czym przechowywać akcesoria i gadżety?

Zakłada się, że dobra organizacja przestrzeni to taka, w której każda rzecz ma swoje miejsce i aby do niej dotrzeć, nie trzeba przekładać kilku innych. Z pomocą w przechowywaniu gadżetów i akcesoriów przychodzą wiszące organizery na drzwi. Płaska konstrukcja nie zajmuje dużo miejsca, natomiast umożliwia przechowywanie niezbędnych rzeczy w 16 pojemnych kieszeniach.

Jak działa pakowanie próżniowe?

Pakowanie próżniowe ubrań i innych tekstyliów zawdzięcza swoją popularność możliwości zmniejszenia objętości rzeczy, co w znaczący sposób ułatwia przechowywanie tam, gdzie przestrzeni do tego przeznaczonej jest niewiele. Specjalne worki próżniowe dostępne są w wielu rozmiarach i doskonale sprawdzą się do przechowywania pościeli czy ubrań sezonowych. Aby móc je zastosować, potrzebny jest wyłącznie odkurzacz – worki posiadają specjalny zawór zabezpieczający przed przedostawaniem się powietrza. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest nie tylko mniejsza objętość rzeczy, ale też ochrona przed kurzem, pyłem czy molami. Tak zapakowane ubrania umieszczone w wiszącym organizerze zajmą niewiele miejsca, a sprawią, że szafa będzie uporządkowana.