Wiszące lampy drewniane
6 kwietnia 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Wiszące lampy drewniane. Nowa jakość oświetlenia

Jeśli chcesz odświeżyć swoje mieszkanie i nadać mu oryginalnego charakteru, nie musisz od razu przeprowadzać gruntownego remontu. Jest pewien element, który unowocześni każde cztery kąty. Pasuje do przeróżnych stylów aranżacji, w tym rustykalnego, skandynawskiego czy nowoczesnego. Do tego nie jest drogi, a stawiając na niego, dbasz o środowisko. Mowa o wiszącej lampie drewnianej, która w ostatnim czasie robi furorę. Jak się sprawdzi u Ciebie?

Wiszące lampy drewniane – w czym tkwi ich fenomen?

Są ekologiczne, na Twoją kieszeń, dostępne w rozmaitych wymiarach, kolorach i świetnie wyglądają w każdym wnętrzu. Wiszące lampy drewniane wybiera coraz więcej przedsiębiorczych osób, które stawiają na nowoczesne i praktyczne rozwiązania jednocześnie.

Dobrej jakości lampy tego typu powstają metodą laserową i są wykonane z solidnych sklejek. Bardzo często tworzywem, z którego są produkowane, jest brzoza, którą cechuje nadzwyczajna trwałość i solidność. Porównywana do dębu i buku, jest od nich jeszcze bardziej elastyczna. Dlatego właśnie wiszące lampy drewniane są bardzo odporne na uszkodzenia i pęknięcia, a jednocześnie mogą przybierać wymyślne kształty. Z łatwością można je poddawać obróbce ręcznej, jak i mechanicznej, więc spotkasz je w rozmaitych wariantach.

Co istotne, lampy tego typu – w dobrych sklepach – są sprzedawane wraz z niezbędnym osprzętem, takim jak oprawa, podsufitka i przewód zasilający. Tak więc nie musisz dokupować poszczególnych części.

Montaż także jest łatwy, a najczęściej jako źródło światła wykorzystywana jest technologia LED. Oświetlenie LED-owe jest nie tylko najbardziej ekonomiczne – żarówki tego typu gwarantują oszczędność 90% energii w porównaniu z tradycyjnymi – ale są również ekologiczne. Wiszące lampy pasują do każdego pomieszczenia – od sypialni po jadalnię.

Czy wiszące lampy drewniane sprawdzą się u Ciebie?

Drewniane produkty są nadzwyczaj uniwersalne – znakomicie się odnajdują w każdej aranżacji. Ponadto ich niepowtarzalność, łatwość konserwacji i renowacji dają ogrom możliwości nadawania wnętrzom charakteru. Lampy wykonane z tego materiału bardzo chętnie są wykorzystywane w stylu skandynawskim. To właśnie w nim królują ekologiczne tworzywa i stonowany wystrój.

Jak mówi specjalista z firmy Kornik, doskonale się odnajdują również w stylizacjach nowoczesnych i minimalistycznych. Eleganckie drewno o naturalnym kolorze podkreśla gustowne pomieszczenia, dopasowując się do odcieni bieli, brązów i czerni.

Wiszące lampy drewniane królują też we wnętrzach rustykalnych, gdzie panuje natura, proste formy, biele, przydymione pastele, kolory ziemi i drzewa. Ponadto oświetlenie tego typu gustownie się prezentuje w przestrzeniach w stylu eko i tradycyjnych. W przypadku tych drugich wpasowują się w eleganckie i przytulne wnętrza.

Jak widać, lampy tego typu są stylowe i nowoczesne jednocześnie. Doskonale doświetlają wszystkie zakątki, a wykorzystana w nich technologia LED przynosi oszczędności i sprawia, że emitowane światło jest przyjaźniejsze dla oka. Są one dostępne w różnych kształtach, kolorach i rozmiarach, co oznacza, że właściwy model dopasujesz do każdego pomieszczenia – według własnych preferencji.