29 marca 2017

Kategoria:
Dom i ogród

Na wiosnę wybierz nowe meble

Prowansalska przytulność

Od paru sezonów, coraz popularniejszy staje się tak zwany styl prowansalski. Meble w stylu prowansalskim są białe, drewnaniane i bardzo przytulne. Charakteryzują się prostotą kształtów i delikatnością zdobień. Meble prowansalskie są stylizowane na obiekty retro – na przykład przez takie wykończenia jak stare gałki w szafkach czy efekt „niedomalowania” farbą. Żeby na myśl przywołać ciepło i urok Prowansji, wnętrze dodatkowo ociepla się dodatkami – skrzyneczki z ziołami, kwiaty lawendy, miękkie poduszki i koce w pastelowych barwach sprawią, że nasze mieszkanie będzie niewykle przytulne.

Białe meble stylowe

Jeśli chcemy postawić na białę wnętrza, ale bardziej eleganckie niż te, jakie przeważają w stylu prowansalskim, warto zdecydować się na meble w stylu angielskim lub meble w stylu francuskim. Te pierwsze cechuje prostota i szyk. Pozbawione są raczej dodatkowych zdobień, wprowadzając do mieszkania estetyczny minimalizm. W stylu angielskim często stawia się na kontrast – biel szafek i półek zestawiana jest na przykład z blatami, stołami i krzesłami w ciemnych barwach oraz wzorzystymi dodatkami. Wzory te jednak są zazwyczaj bardzo „uporządkowane” – króluje krata, symetria.
Bardziej finezyjne kształty mają meble francuskie. Są one jeszcze bardziej wymagające – mieszkanie urządzone w takim stylu powinno być spójne stylistycznie. Co więcej, żeby nie pozbawić pomieszczeń klasy i stylu – należy bardzo uważać z dodatkami. Wnętrza w stylu francuskim są dosyć „wystawnie” urządzone, ale zalecany jest też pewien umiar. Świetnie do takich mebli będą pasować dzieła sztuki – obrazy, rzeźby czy delikatna porcelana. Kolorystyka obić mebli i tekstyliów powinna być utrzymana w barwach niezbyt kontrastujących. W wnętrzu idelanie sprawdzą się lampy dające nastrojowe, przytłumione światło i świeże, cięte kwiaty w eleganckich wazonach ze zdobieniami.

Wiele propozycji mebli, pasujących do każdego z trzech powyżej opisanych styli, znaleźć można na stronie www.urzadzaj24.pl. Sklep posiada bogatą ofertę a także ułatwia konsumentom zakupy poprzez transport mebli na terenie całego kraju.