wianek dekoracyjny
3 czerwca 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Wianek dekoracyjny na drzwiach – oryginalna ozdoba nie tylko na święta

Ozdoba na drzwiach wejściowych w postaci okazałego wianka to symbol kojarzący się ze świątecznymi, amerykańskimi filmami. Wianki dekoracyjne wdarły się jednak do domów i serc wielu miłośników aranżacji wnętrz na całym świecie, którzy chętnie wykorzystują je nie tylko w okresie świąt. W jaki sposób zastosować wianki, aby stanowiły efektowną ozdobę o każdej porze roku?

Jak dopasować wianek dekoracyjny do okazji?

Wianki dekoracyjne zawieszane na drzwiach kojarzą się z okresem świąt Bożego Narodzenia, ponieważ w taki sposób przedstawia je popkultura. Elementy z jakich powstają, również wskazują na ten konkretny okres. Najczęściej do ich wykonania wykorzystywane są gałęzie świerka, bombki, lampki i owoce ostrokrzewu, które są symbolami świąt. Jak więc odczarować ten trend i zamienić wianek w całoroczną ozdobę? Wystarczy wykorzystać inne materiały do ich wykonania! Tuż po gwiazdce należy zmienić dodatki i do bazy ze świerka dodać serpentyny, brokat i kolorową liczbę prezentującą nadchodzący rok, aby stworzyć noworoczny wieniec. Na wiosnę zamiast choinki do podstawy wieńca można wykorzystać bukszpan, który po dołożeniu gałązek bazi i kolorowych jajek stanie się piękną ozdobą na Wielkanoc. Latem można wykorzystywać inne, zielone rośliny, a jesienią dojrzałe kłosy zbóż oraz dekoracje w postaci owoców kojarzących się z tą porą roku, na przykład jabłek. Wianek dekoracyjny to idealna ozdoba drzwi wejściowych, która już od progu informuje odwiedzających o zamiłowania gospodarza do stylowych dodatków!

Wianek dekoracyjny nie tylko do domów jednorodzinnych

Drzwi wejściowe to idealne miejsce do zawieszenia wieńca dekoracyjnego, jednak dekoratorka ze sklepu Projekt Decor podpowiada, gdzie jeszcze sprawdzi się taka ozdoba:

Jeśli chcemy podziwiać nasz wieniec częściej niż przy wyjściu z domu, możemy wykorzystać go w każdym innym pomieszczeniu. Zamiast zewnętrznej strony drzwi wejściowych wybierzmy wewnętrzną, wtedy wieniec będzie dekoracją nie tylko drzwi, ale i całego przedpokoju. To dobre rozwiązanie dla mieszkańców domów wielorodzinnych i bloków, w których ozdoby zewnętrzne mogą nie być mile widziane. W sklepie Projekt Decor oferujemy szeroki wybór wianków dekoracyjnych, które można wykorzystać w każdym sezonie i dowolnym miejscu.

Wieńce dekoracyjne kojarzą się w ozdobą zawieszaną na drzwiach, mimo tego to doskonale sprawdzą się również w innych miejscach. Można wykorzystać je do ozdoby stołu, konsoli lub regału. Do ułożonych na płaskiej powierzchni wianków warto dołożyć świece i dzięki temu stworzyć zupełnie nową ozdobę.