agregat prądotwórczy i jego zastosowanie
6 stycznia 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Kiedy warto zainwestować w agregat prądotwórczy?

Mówi się, że do wszystkiego można się przyzwyczaić. Czy do życia bez prądu również? Funkcjonowanie dzisiejszych ludzi opiera się na elektryczności. I chociaż kiedyś przez wieki obywaliśmy się bez niego, obecnie jest to praktycznie niemożliwe. Jednak awarie sieci zawsze mogą się przytrafić. Czasami będą trwać chwilę, innym razem kilka godzin, a w kryzysowych sytuacjach nawet dzień czy dwa. Będziemy przygotowani na takie okoliczności, jeśli wyposażymy się w agregat prądotwórczy.

Co to jest agregat prądotwórczy?

Na wstępie warto wyjaśnić, czym jest agregat prądotwórczy. To urządzenie elektroenergetyczne, będące samodzielnym źródłem prądu. Dzięki wytwarzanej przez niego energii, może zasilać inne sprzęty i narzędzia, które zostaną do niego podłączone. Trzeba pamiętać, aby nie podłączać ich jednocześnie, ale po kolei. Można wybrać agregaty przenośne albo stacjonarne, w zależności od tego, gdzie chcemy ich używać. Kiedy wobec tego warto jest zainwestować w agregat prądotwórczy?

Agregat prądotwórczy nie tylko w razie awarii sieci

Inwestycja w agregat prądotwórczy jest warto przemyślenia nie tylko na wypadek awarii sieci. To bardzo przydatny sprzęt na czas budowy. Wówczas używa się wielu urządzeń elektrycznych, a przeważnie nie jesteśmy jeszcze podłączeni do zakładu energetycznego. Agregat zasili np. mieszalnik, betoniarkę czy szlifierkę, usprawniając prowadzone prace budowlane. Bez prądu stalibyśmy w miejscu, dlatego musimy zadecydować, w jaki sposób chcemy zasilić plac budowy w to medium. Później wcale nie musimy sprzedawać agregatu – możemy przenieść go do kotłowni, aby w razie czego zawsze móc z niego skorzystać. W agregat powinno być także wyposażone każde przedsiębiorstwo. Przestój w produkcji mógłby spowodować duże straty, a dopuszczenie do takiej sytuacji jest pokazaniem nieodpowiedzialności pracodawców. Z tego względu w zakładzie powinien stać agregat, który będzie uruchamiany na wypadek braku prądu.

Wynajem agregatów prądotwórczych

Jeżeli agregaty prądotwórczy jest nam potrzebny tylko czasowo, a nie na stałe, możemy skorzystać z oferty firm zajmujących się wypożyczaniem sprzętu budowlanego. Dzięki temu poniesiemy zdecydowanie niższe koszty, a będziemy mogli użytkować wysokiej jakości sprzęty wtedy, kiedy są nam konieczne – komentuje nasz rozmówca z Wypożyczalni sprzętu budowlanego oraz rusztowań Ramirent. W wypożyczalniach sprzętu budowlanego znajdziemy nie tylko agregaty, ale również podnośniki, kontenery czy rusztowania. Takie firmy gwarantują kompleksowe usługi, łącznie z doradztwem technicznym, serwisem oraz transportem. Dlatego warto zapoznać się z ich ofertą i przekonać się, jak dużo można zaoszczędzić decydując się na rozwiązania, które proponują.