nowoczesne drzwi ze szkła
11 marca 2022

Kategoria:
Dom i ogród

W jakich wnętrzach najlepiej sprawdzają się drzwi szklane?

Drzwi szklane powstają z tafli szkła hartowanego i stanowią ciekawy akcent w nowoczesnych wnętrzach. Szkło coraz częściej gości w naszych domach i mieszkaniach. Jest neutralne, a więc świetnie komponuje się z innymi elementami wykończeniowymi, takimi jak drewno czy też naturalny kamień. Sprawdźmy zatem, jak wykorzystać szkło we wnętrzach.

Zalety drzwi ze szkła hartowanego

Drzwi szklane są w pełni bezpieczne dla użytkowników – powstają z tafli szkła o grubości od 8 do 12 mm, które poddawane są hartowaniu. Jest to proces polegający na nagrzaniu szyby do bardzo wysokich temperatur, a następnie szybkim jej schłodzeniu w strumieniu sprężonego powietrza. Efektem takiego zabiegu jest zmiana struktury wewnętrznej materiału. Lokalne koncentracje naprężeń, jakie powstają po hartowaniu, podnoszą wytrzymałość tafli pod względem twardości, plastyczności i sprężystości.

Hartowane szkło kwalifikowane jest do kategorii szkieł bezpiecznych. W wyniku uderzenia pęka, ale rozpada się na drobne i nieostre odłamki o zaokrąglonych krawędziach. Udowodniono, że szkło hartowane wykazuje kilkukrotnie wyższą odporność w stosunku do szkła standardowego, a zatem szklane drzwi to w pełni bezpieczne rozwiązanie do wnętrz domów i mieszkań. Wykonawcą drzwi z tafli szkła bezpiecznego jest firma MOCHNIK GLASS z Opola. Przedsiębiorstwo dostarcza wiele różnych produktów szklanych dla branży budowlanej, miedzy innymi ścianki działowe ze szkła.

W jakich wnętrzach sprawdzą się szklane drzwi?

Drzwi ze szkła nadadzą każdej aranżacji nieco lekkości i subtelności. Szkło jako neutralny estetycznie materiał doskonale skomponuje się z dowolną kolorystyką oraz z wieloma różnymi materiałami wykończeniowymi. Szklane drzwi świetnie sprawdzą się zatem w nowoczesnych aranżacjach i tych nieco starszych. Za sprawą szkła można w łatwy i szybki sposób odświeżyć przestarzałe wnętrze.

Drzwi ze szkła to idealne rozwiązanie do niewielkich i ciemnych mieszkań – otwierają przestrzeń i czynią ją nieco bardziej funkcjonalną. Pomagają doświetlić poszczególne pomieszczenia i wizualnie je powiększyć. Szklane drzwi równie często trafiają do dużych i przestronnych wnętrz w stylu nowoczesnym — szkło to obecnie jeden z popularniejszych materiałów wykończeniowych.

Szkło jest materiałem, który łatwo jest utrzymać w czystości. Nie absorbuje zabrudzeń ani wilgoci, a więc zachowuje swój nienaganny wygląd przez długi czas. A zatem zakup drzwi ze szkła do domu lub mieszkania to inwestycja na lata. Tym bardziej że szklane drzwi są ponadczasowe i pomimo zmieniających się trendów nie wychodzą z mody.