wentylacja w materacach
29 października 2021

Kategoria:
Dom i ogród

W jaki sposób działa wentylacja w materacach?

Dobra wentylacja w materacach to bardzo ważny parametr, często pomijany przez konsumentów. Odpowiedni przepływ powietrza przez materiał zewnętrzny oraz wewnętrzną strukturę materaca pozwala na utrzymanie właściwej temperatury podczas snu. Cyrkulacja powietrza jest istotna także ze względu na możliwy rozwój drobnoustrojów. Zobacz, jak działa wentylacja w materacach.

Dlaczego materac musi posiadać dobrą wentylację?

Wentylacja materaca ma duże znaczenie dla komfortu snu oraz higieny. Odpowiedni przepływ powietrza sprawia, że ciepło jest równomiernie rozprowadzane, co pozwala zapobiegać przegrzewaniu się podczas snu. Dzięki regularnej wymianie powietrza znika również wilgoć. Jej kumulowanie się wewnątrz materaca mogłoby sprzyjać rozwojowi drobnoustrojów. Dobra wentylacja jest wyjątkowo istotna w przypadku materacy piankowych antyalergicznych. Przepływ powietrza przez wszystkie warstwy materaca zapobiega rozwojowi grzybów, bakterii i roztoczy. Przyjrzyjmy się, w jaki sposób powietrze może cyrkulować w obrębie najpopularniejszych materacy piankowych.

Jak działa wentylacja w materacach piankowych?

Za właściwą wentylację materacy piankowych odpowiada specjalna budowa komórek. Nowoczesna technologia sprawia, że ciepło oraz wilgoć nie są kumulowane we wnętrzu wkładu. Posiadająca mikropory pianka rozprowadza je równomiernie. Dodatkową wentylację zapewniają specjalne otwory wycięte w piance.

Jak wyjaśnia specjalista ze sklepu firmowego producenta materacy REM-SEN: ilość oraz rozmieszczenie otworów wentylacyjnych dostosowana jest do budowy anatomicznej człowieka. Pozwala to uniknąć uczucia przegrzania podczas snu, a także zapewnia maksymalną higienę.

Wentylacja w materacach to parametr o dużym znaczeniu dla jakości snu i higieny. Odpowiednią cyrkulację powietrza zapewnia zastosowanie specjalnych materiałów. Nowoczesne materace zbudowane są z oddychającej pianki, a ich konstrukcja bardzo często posiada dodatkowe otwory wentylacyjne.