drewniana podłoga
29 czerwca 2022

Kategoria:
Dom i ogród

W czym tkwi sekret ponadczasowości podłóg z drewna?

Podłoga może być wykonana z wielu materiałów, które mają różne właściwości. Naturalne drewno wykorzystywane jest w tym celu od bardzo dawna, a jego popularność ani trochę nie maleje. Wręcz przeciwnie – szczególnie w obecnych czasach zyskuje jeszcze więcej zwolenników, którzy doceniają jego walory estetyczne i funkcjonalne. W czym więc tkwi sekret ponadczasowości podłóg z drewna? Odpowiadamy na to pytanie w artykule!

Naturalny materiał

Drewno to przede wszystkim materiał w stu procentach naturalny, a więc również przyjazny ochronie środowiska. Cenione jest także ze względu na swoje właściwości izolacyjne, zarówno pod kątem zatrzymywania ciepła, jak i dźwięków. W pomieszczeniach wyposażonych w drewniane podłogi dłużej utrzymuje się optymalna temperatura, a hałasy wpadające z zewnątrz lub innych pokoi są wygłuszone.

Podłogi drewniane to również doskonały wybór dla alergików i osób dbających o swoje zdrowie. Drewno tworzy bowiem na powierzchni antystatyczną warstwę, co ogranicza kumulowanie kurzu i innych alergenów, które mogłyby zwiększać ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych reakcji uczuleniowych. Jest to materiał ciepły i przyjemny w dotyku, dzięki czemu komfortowo chodzi się po nim boso.

Wyjątkowa estetyka

Ponadczasowy charakter podłóg z drewna wynika ponadto z ich wspaniałego wyglądu, który idzie w parze z każdym rodzajem aranżacji. Piękną drewnianą podłogę łatwo dopasujesz do wnętrz surowych i nowoczesnych, a także bardziej rustykalnych. Wszystko to sprawia, że jest ona niezwykle uniwersalna i możesz ją wykorzystywać w bardzo kreatywny sposób.

Co więcej, w ofercie czołowych firm znajdziesz rozmaite modele i kolory podłóg. Dostępne są zarówno proste oraz klasyczne, jak i bardziej wyszukane deski, w oryginalnych odcieniach, eleganckie lub wykonane z wyjątkowego, egzotycznego drewna, które zachwyci Cię swoim niepowtarzalnym wyglądem.

Trwałość i solidność

Na nieprzemijającą popularność drewnianych podłóg z pewnością wpływ ma również ich trwałość i solidność. Wybór podłoża z tego materiału to inwestycja na wiele lat. Zachowa ono bowiem swoje właściwości estetyczne i praktyczne przez bardzo długi czas, a w razie potrzeby może być cyklinowane.

Warto jednak pamiętać, by najpiękniejszych podłóg z drewna szukać wyłącznie u renomowanych producentów, takich jak np. Marchewka. Wówczas zyskasz pewność, że do ich produkcji wykorzystywane jest starannie selekcjonowane, najwyższej jakości drewno. Profesjonalny montaż natomiast zapewni podłodze odporność na wiele niekorzystnych czynników oraz wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.