Zdjęcia rodzinne
3 lutego 2021

Kategoria:
Dom i ogród

W czym przechowywać zdjęcia rodzinne?

Dawniej fotografie posiadano jedynie w formie papierowych odbitek, dzisiaj często składuje się je tylko w wersji elektronicznej. Jednak nadal jest wiele amatorów przechowywania i oglądania zdjęć, przedstawiających chwile z rodziną i przyjaciółmi, w tradycyjny sposób. W związku z tym pojawia się pytanie, czego używać do gromadzenia zdjęć?

Albumy fotograficzne

Najbardziej rozpowszechnionym i znanym od lat sposobem jest zakładanie rodzinnego albumu na zdjęcia. W albumie, w zależności od jego wielkości, można archiwizować fotografie z jednego wydarzenia, albo konkretnego okresu czasu, np. jednego roku. 

Specjalista z firmy ManetBook produkującej ręcznie wykonane albumy, mówi: Chociaż album na zdjęcia to bardzo oczywisty wybór, jest on niezwykle praktyczny i sprawdza się w codziennym życiu. Pozwala na łatwe skompletowanie fotografii w jednym miejscu i komfortowe przeglądanie ich i wspominanie minionych chwil. Ponadto, albumy zachwycają klasyczną estetyką. Można wybrać oprawy wykonane z różnych materiałów i w różnych wariantach kolorystycznych. 

Wybierając album fotograficzny ma się możliwość wyboru papieru, na którym wydrukowane będą zdjęcia. Bez względu, czy wybierze się wersję matową, czy błyszczącą papieru, będzie on odporny na zadrapania i nie pozostaną na nim ślady odcisków palców. Foto książka Produktem do przechowywania zdjęć rodzinnych, który w ostatnim czasie stał się bardzo popularny, jest foto książka. Nazywa się w ten sposób książeczkę z nadrukowanymi na jej stronicach wybranymi fotografiami. Stanowi alternatywę dla osób, które szukają nowocześniejszej wersji klasycznego albumu fotograficznego. Foto książka charakteryzuje się możliwością personalizacji – klienci mogą wybrać zdjęcia i dowolnie rozmieścić je wewnątrz foto książki oraz dodać śmieszne rysunki lub podpisy. Co więcej, prawdziwym atutem jest opcja wykonania graweru na oprawie. Dzięki temu foto książka okaże się świetnym pomysłem na oryginalny prezent. Foto obraz Nowatorskim pomysłem na jednoczesne przechowywanie zdjęć i ozdobienie wnętrza, jest zakup foto obrazu. Dzięki technice nanoszenia fotografii na płótno uzyskuje się jedyną w swoim rodzaju ozdobę salonu, sypialni, czy pokoju dziecięcego. Takie rozwiązanie, mimo iż nada nietuzinkowego charakteru pomieszczeniu, nie będzie stanowiło bardzo kosztownej inwestycji.  Foto obraz można powiesić na ścianie, jako samodzielną dekorację, albo skomponować galerię zdjęć rodzinnych. Warto w ten sposób wyeksponować fotografie przypominające o najszczęśliwszych chwilach z życia rodziny.