14 kwietnia 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Tuby opakowaniowe jako element wystroju kuchni

Plastikowa tuba to uniwersalne opakowanie na różne produkty, w tym również na artykuły żywnościowe. W związku z tym tego typu pojemniki można coraz częściej spotkać nie tylko w sklepach, ale też w domach, gdzie służą jako praktyczne i efektowne rozwiązanie do kuchni. Jak można ciekawie zaaranżować to pomieszczenie przy użyciu plastikowych opakowań w cylindrycznym kształcie?

Tuby plastikowe do przechowywania żywności

W kuchni przechowujemy wiele artykułów spożywczych, poczynając od warzyw i owoców, przez mięso i nabiał, aż po różnego rodzaju produkty suche, np. makarony i kasze. Aby korzystanie z tych zasobów było wygodne, a sama kuchnia prezentowała się estetycznie, konieczne jest odpowiednie uporządkowanie i właściwie przechowywanie wszystkich tych artykułów żywnościowych. Idealnie nadają się do tego tuby plastikowe. Dlaczego?

Plastikowe opakowania cylindryczne, wykonane z wysokiej jakości folii i posiadające stosowne certyfikaty oraz atesty, mogą być dopuszczone do kontaktu z żywnością. – Tłumaczy przedstawiciel warszawskiej firmy Tubus, która zajmuje się produkcją plastikowych opakowań. – Oznacza to, że jest to bezpieczny sposób przechowywania jedzenia.

Tuby z plastiku to jednak nie tylko bezpieczeństwa dla zdrowia, ale to też praktyczne opakowanie. Bezbarwna folia pozwala bowiem obejrzeć zawartość pojemnika bez konieczności jego otwierania, dzięki czemu z łatwością odnajdziemy w kuchni potrzebne produkty. Nie ulega zatem wątpliwości, że tuby to praktyczne rozwiązanie do kuchni, jednak co z ich estetyką?

Przezroczyste tuby w aranżacji kuchni

Jak już wcześniej wspomniano, tuby plastikowe są bezbarwne, co ma wymiar nie tylko praktyczny, ale może stanowić również ciekawy sposób na dekorację kuchni. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą umieszczanych w pojemnikach produktów, które same w sobie będą stanowiły oryginalny element wystroju. W tubach możemy umieścić np. płatki śniadaniowe, makarony, ryż czy kaszę. Różne wielkości, kolory i faktury tych artykułów dodadzą kuchni charakteru i doskonale podkreślą funkcję tego pomieszczenia. Do pojemników możemy również przesypać bakalie, cukierki i inne słodycze, które także będą efektownie się prezentowały. Jeśli jednak zależy nam na wprowadzeniu akcentów kolorystycznych w kuchni, można zdecydować się na tuby z kolorowymi wieczkami i denkami, które ożywią wystrój. Tak przygotowane pojemniki możemy ustawić na blacie lub na półkach kuchennych. Dodatkowo można również zastosować jednakowe naklejki dla oznaczenia poszczególnych produktów. Jak więc się okazuje, plastikowe tuby mają w sobie duży potencjał, jak chodzi o możliwości aranżacji kuchni.