17 kwietnia 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Trzy powody, dla których warto zdecydować się na drzwi aluminiowe

Materiał, jakim jest aluminium bardzo często określa się surowcem przyszłości. Wiąże się to przede wszystkim z jego właściwościami oraz możliwościami zastosowania. Już teraz jest on wykorzystywany na szeroką skalę w wielu obszarach przemysłowych, również w stolarce okiennej i drzwiowej. Takie produkty z roku na rok zyskują na popularności. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na drzwi z aluminium.

Dlaczego warto zdecydować się na drzwi aluminiowe?

Wybór drzwi do budynków mieszkalnych, czy biurowych ma ogromne znaczenie. Zazwyczaj pada on na modele wykonane z drewna lub PCV. Alternatywnym rozwiązaniem, które niesie za sobą wiele korzyści, są jednak drzwi wykonane z aluminium. Materiał ten odznacza się szeregiem korzyści. Trzy najważniejsze z nich to:

  • estetyka,
  • wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i korozję,
  • dobra izolacja termiczna i akustyczna.

Aluminium jest niezwykle wytrzymałym, a jednocześnie lekkim materiałem, przez co wykorzystuje się go w budownictwie. Coraz częściej służy przy produkcji okien oraz drzwi. Surowiec ten kojarzy się głównie z obiektami użytku publicznego, jednak coraz częściej pojawia się również budynkach biurowych i mieszkalnych, gdzie docenia się jego wysoką estetykę i parametry wytrzymałościowe – wyjaśnia ekspert z firmy CRAFT.

Na co zwrócić uwagę, wybierają drzwi z aluminium?

Wybór drzwi wejściowych z aluminium jest najlepszym rozwiązaniem dla każdego, komu zależy na ich nienagannym stanie przez długi czas. Stolarka aluminiowa cechuje się wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki pogodowe. Niezwykle ważna jest także jej wysoka odporność na korozję. Co więcej, drzwi wykonane z aluminium nie wymagają kosztownej konserwacji, co jest absolutną podstawą w przypadku standardowych drzwi wykonanych z drewna.

Kluczową rolę podczas decyzji dotyczących wyboru okien i drzwi jest poziom izolacji termicznej oraz akustycznej. Nowoczesne budownictwo stawia przede wszystkim na domy energooszczędne oraz pasywne. Wybór stolarki aluminiowej to w tym przypadku dodatkowe korzyści. Produkty, które wykonuje się z aluminium bardzo często wykorzystują nowoczesne technologie, które skutecznie minimalizują utraty ciepła. Zapewniają również komfort dźwiękowy, skutecznie izolując dochodzące z zewnątrz hałasy, co jest szczególnie istotne w domach lub mieszkaniach zlokalizowanych przy ruchliwych drogach.

Stolarka z aluminium — nowoczesne rozwiązania na lata

Stolarka aluminiowa zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa oraz izolacji. Należy jednak pamiętać, że cena takich produktów jest znacznie wyższa w porównaniu z PCV, czy drewnem. Za decyzją o wyborze drzwi z aluminium przemawia jednak ich duża wytrzymałość i brak konieczności przeprowadzania regularnych konserwacji. Jest to zatem inwestycja przyszłościowa, która może zwrócić się już po kilku latach.

Wybierając producenta, warto zwrócić uwagę na pełną ofertę. Ze względu na fakt, że wyposażenie to kupuje się na długi czas, powinno ono być dobrze dopasowane do budynku. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zawsze lepiej skonsultować się ze specjalistą, który pomoże wybrać najlepszy produkt.