10 marca 2017

Kategoria:
Dom i ogród

Masz trawnik, który Cię nie satysfakcjonuje? Zainwestuj w trawę w rolce!

Jeżeli posiadasz w ogrodzie trawnik, który niestety nie spełnia Twoich wymagań dotyczących jego wyglądu, nie trzeba załamywać rąk. Sposobem na rozwiązanie takiego problemu jest ułożenie idealnie zielonego i zdrowego trawnika z rolki. Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie z dnia na dzień idealnie prostego i zielonego trawnika. Dlaczego warto zdecydować się na trawę rolowaną? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Co to jest trawnik z rolki

Trawnik z rolki to tak naprawdę gotowy trawnik, który jest dostarczony do klienta w formie przygotowanych do ułożenia rolek trawy. Nie musisz samodzielnie martwić się o dobranie właściwej mieszanki nasion, ani nad wysiewem czy pielęgnacją trawy, bowiem decydując się na takie rozwiązanie otrzymujesz gotowy i w pełni rozwinięty produkt, który należy tylko ułożyć w ogrodzie. Taka trawa jest idealnie przygotowana do ułożenia, jest w pełni zdrowa i dostosowana do panujących w naszym kraju warunków klimatycznych.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista z firmy Xeroflor, która jest jednym z największych producentów trawników rolowanych oraz zajmuje się tworzeniem ekstensywnych systemów zielonych dachów: Każda zamówiona u nas rolka trawy jest efektem trwającego około 1,5 roku procesu hodowli. Nasi klienci nie muszą się martwić o ich pielęgnację w okresie wzrostu, ponieważ leży to po naszej stronie. Z naszych usług korzystają przede wszystkim osoby, którym nie udało się samodzielnie wysiać trawnika, który spełniałby ich wymagania. Bardzo często są to także właściciele ogrodów, którzy nie chcą długo czekać na uzyskanie pięknego  i idealnie zielonego trawnika, tylko chciałyby znacznie ten proces przyspieszyć.

Zalety trawników rolowanych

Trawniki rolowane są idealnym sposobem na uzyskanie pięknego trawnika w zaledwie jeden dzień, potrzebny na jego dostarczenie i ułożenie. Wszystkie trawniki w rolkach pochodzą ze starannie dobranych mieszanek nasion, które idealnie się sprawdzają w polskim klimacie oraz gwarantują, że położony trawnik będzie odporny na nawet najbardziej niesprzyjające warunki atmosferyczne oraz będzie w pełni zdrowy. Trawnik z rolki można ułożyć bez względu na rodzaj gleby oraz stopień nachylenia podłoża, a w dodatku nie ma żadnych ograniczeń dotyczących pory roku. Trawnik rolowany może być bowiem układany w dowolnym momencie.