narzędzia ogrodnicze
28 lipca 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Top 7 narzędzi ułatwiających prace w ogrodzie

Lubisz, kiedy Twój ogród świetnie się prezentuje i chcesz wzbogacić swój zestaw narzędzi o dodatkowe elementy? Dobrze trafiłeś. W dalszej części przygotowanego przez nas artykułu przedstawimy Ci narzędzia, które cieszą się wyjątkowo dużą popularnością wśród ogrodników – zarówno ogrodników amatorów, jak i zawodowych. Sprawdź, jakimi artykułami warto się zainteresować, będąc na zakupach w salonie sprzętu ogrodniczego.

Jakie narzędzia mogą Ci się przydać w ogrodzie?

Prowadząc ogród, należy dysponować odpowiednio dobranymi do potrzeb narzędziami, które w znacznym stopniu wpływają na efektywność wykonywanych prac. Korzystanie z pomocy tego typu pozwala też na usprawnienie działania i na zrealizowanie ich w znacznie szybszym tempie. Jest to ważne zarówno dla tych osób, które zajmują się ogrodem hobbystycznie, na własne potrzeby, jak i dla tych, które wykonują prace ogrodowe ze względu na swój zawód.

Choć oferta takich sprzedawców jak salon sprzętu ogrodniczego Mower jest bardzo bogata, można wymienić takie narzędzia, które cieszą się szczególnie dużą popularnością wśród ich klientów. Do artykułów, na które warto zwrócić uwagę, kompletując swój zestaw ogrodniczy, należą:

  • narzędzia do pielenia, spirale do usuwania korzeni,
  • noże do darni, do chwastów, do prac pielęgnacyjnych,
  • karczowniki, kosy i sierpy ogrodowe,
  • haczki trapezowe, pazurki trójzębne, haczko-pazurki, haki trójzębne i czterozębne,
  • łopatki do sadzenia,
  • grabki do aeracji, kultywatory 5-zębne,
  • walce do wałowania trawy i walce ogrodowe AL-KO.

Na jakie jeszcze narzędzia warto zwrócić uwagę, będąc w sklepie ogrodniczym?

Pamiętaj jednak o tym, że to tylko wybrane narzędzia ogrodnicze. W Piasecznie oraz wielu innych miejscowościach bez trudu dostaniesz dużo więcej elementów pomocniczych, które ułatwią Ci prace w ogrodzie. Do wyboru masz też między innymi takie narzędzia jak: toporki, młoty rozłupaki do kamieni, młoty pobijaki, młotki brukarskie, siekieromłoty; piły do podkrzesywania, noże do darni, do chwastów, do prac pielęgnacyjnych; capiny jednoręczne i siekiero-capiny; wysięgniki do podkrzesywarek; łomy z pazurem/dłutem i szpicem; chwytaki, grzebła, okorowaczki, saperki spiczaste; pikowniki stalowe; motyki uniwersalne, do ziemniaków, polne, w tym: trójzębne i 5-zębowe, 2-stronne; świdry (dołowniki); kostury (lancety); skuwacze do lodu. Jak więc widzisz, oferta sklepów z narzędziami ogrodniczymi jest naprawdę bogata. Bez trudu więc znajdziesz dokładnie taki sprzęt, który będzie dla Ciebie niezbędny.