Rozlana herbata
20 czerwca 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Tkaniny łatwoczyszczące, zmywalne czy niebrudzące. O co chodzi z Magic Home, Aqua Clean, Cleanaboo czy Easy Clean?

Klienci wybierając meble wypoczynkowe, kierują się nie tylko ich wymiarami, kolorem czy stylistyką, ale też coraz częściej zwracają uwagę na rodzaj oferowanej przed producenta tkaniny. Powinna być estetyczna, funkcjonalna, a przede wszystkim plamoodporna. Na które rozwiązania rynkowe warto zatem zwrócić szczególną uwagę? Czym charakteryzują się poszczególne technologie?

Tkaniny łatwoczyszczące Magic Home

Jednymi z interesujących produktów są tkaniny łatwoczyszczące z serii Magic Home, których producent postawił na zaawansowaną barierę ochronną z apreturami Easy Clean czy też Easy Life. To dzięki temu wszelkie ewentualne zabrudzenia powierzchniowe łatwo poddają się procesowi czyszczenia i to bez zaburzania unikalnej struktury materiału. Możliwe jest łatwe i przede wszystkim skuteczne usuwanie plam np. z herbaty, wina i kawy za pomocą samej wody.

Najwyższej jakości wykończenie typu Magic Home to tkaniny przyjazne środowisku i zwierzętom domowym, trudnopalne i hydrofobowe – to znaczy „odpychające” wilgoć. Mają również doskonałą odporność na ścieranie. W teście Martindale osiągają wynik 100000 cykli prania. Jeszcze jedną zaletą takiego rozwiązania jest to, że materiał jest bardzo miękki i przyjemny w dotyku.

Aquaclean – czyszczenie wodą

Kolejnym prezentowanym rozwiązaniem są tkaniny Aquaclean®, które stworzono w taki sposób, by utrudniać przywieranie pyłu i kurzu. Jest to zasługa pokrycia włókien materiału niewidzialną powierzchnią molekularną, która zapobiega wnikaniu zabrudzeń w głąb materiału.

Jednak zdecydowanie najważniejszą funkcjonalnością takiej tkaniny obiciowej jest jej hydrofobowość oraz możliwość usuwania z niej plam za pomocą wody bez środka chemicznego. Wystarczy użyć wilgotnej ściereczki i zostawić na zabrudzeniu przez kilka sekund, a następnie delikatnie zetrzeć. W ten sposób można skutecznie pozbyć się śladów z atramentu, farby plakatowej, wina czy z czekolady – wyjaśnia ekspert ze sklepu meblowego MEBLES.

W ten sposób można zatem uniknąć niewygodnego demontażu, prania przez specjalistyczną firmę i wydawania pieniędzy na drogą i nieraz toksyczną dla otoczenia chemię. Problem usuwa się (dosłownie) za pomocą narzędzi dostępnych w każdym gospodarstwie domowym.

Cleanaboo – niezawodne i łatwe usuwanie plam

Cleanaboo to technologia bardzo zbliżona pod względem efektów do Aquaclean®. Tkaniny Cleanaboo skutecznie ograniczają wchłanianie płynów do wnętrza.

Dzięki nim niemal każdy rozlany na materiale płyn zamienia się w łatwe do ścierania krople, które pozostają na powierzchni, nie przenikając wewnątrz. Nie trzeba pocierać materiału, co pozytywnie wpływa na jego trwałość.

EASY CLEAN – bardzo odporne na zabrudzenia

Produkty bazujące na technologii EASY CLEAN to prawdziwy przełom w kwestii czyszczenia obić meblowych.

Materiały plamoodporne z tej kategorii mają wykończenie oparte na nanocząsteczkach. Ich skład efektywnie blokuje wnikanie zabrudzeń, zapewniając piękny i nieskazitelny wygląd wyrobu meblarskiego nawet przez wiele lat.

Technologia EASY CLEAN daje możliwość pozbycia się nawet najbardziej uporczywych plam z takich produktów jak ketchup czy tusz długopisu. A to wszystko odbywa się wyłącznie przy użyciu wody lub wody z mydłem.