ogrzewanie
1 lipca 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Technika grzewcza. Jak zadbać o ogrzewanie domu?

Każdy posiadacz własnego domku wie, jak ważny jest wybór odpowiedniej techniki grzewczej. Od sposobu, w jaki będziemy ogrzewać nasze loku, zależy nie tylko komfort cieplny wszystkich mieszkańców, ale także wysokość rachunków, jakie przyjdzie nam płacić w okresie grzewczym. Jaki zadbać o to, by w naszym domu zawsze było ciepło? Jaką technikę grzewczą warto dziś wybrać? Przekonaj się, czytając nasz artykuł.

Ogrzewanie kominkowe

Ogrzewanie kominkowe pozwala wykorzystać ciepło pochodzące z umieszonego w salonie lub pokoju dziennym kominka, do ogrzania całego domu. Specjalna instalacja roznosi ciepło do pozostałych pomieszczeń, dlatego nowoczesne kominki, poza funkcją estetyczną, mogą też zapewnić w naszym domu ciepło w pierwsze chłodniejsze dni. Decydując się ogrzewanie kominkowe musimy mieć jednak świadomość, że nie jest to rozwiązanie samowystarczalne. W naszym klimacie takie ogrzewanie trzeba uzupełnić jeszcze dodatkową instalacją grzewczą. Kominek bez trudu grzeje nasz dom jesienią, jednak nie wystarczy wtedy, kiedy przyjdą mrozy.

Kotły na paliwa stałe

Na pelet, węgiel lub ekogroszek – kotły na paliwa stałe cieszą się ogromną popularnością, przede wszystkim ze względów ekonomicznych. Taki sposób ogrzewania domu należy do najtańszych. Trzeba jednak uważać. Piece starego typu, w których pali się węglem, są bardzo szkodliwe dla środowiska, dlatego są wycofywane z rynku. Takie kotły były też dość trudne w obsłudze. Pelet jest paliwem znacznie bardziej ekologicznym, a przy tym tanim, dlatego to właśnie w takie kotły warto dziś inwestować. Pamiętajmy, by przed zakupem pieca zapoznać  się z aktualnymi przepisami – nie ma sensu kupować kotła, który za chwile zostanie wycofany ze sprzedaży.

Centralne ogrzewanie

Instalacja centralnego ogrzewania to doskonały pomysł dla tych, którzy ponad wszystko cenią sobie komfort. Takie ogrzewanie sprawdzi się tez u osób starszych i schorowanych, które nie moa codziennie palić w piecu. Możemy regulować temperaturę, jaką chcemy mieć w mieszkaniu, a całą instalację obsługujemy pilotem. Takie ogrzewanie nie jest tez szczególnie szkodliwe dla środowiska, ani bardzo kosztowne – o ile mamy możliwość podłączenia się istniejącej w pobliżu instalacji gazowej. Przed zapadnięciem decyzji o tym, w jaki sposób będziemy ogrzewać nasz dom, warto skontaktować się z fachowcami którzy doradzą nam jakie rozwiązanie wybrać. Wszystkie niezbędne elementy do założenia instalacji grzewczej znajdziemy w ofercie firmy Hurtownia hydrauliczna Instalmax.