taśmy samoprzylepne
6 lutego 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Jakie taśmy samoprzylepne przydadzą się podczas remontu?

Remontujemy i naprawiamy różne rzeczy. Czasem może to być generalny remont mieszkania, w który angażujemy mnóstwo pieniędzy, czasu i wysiłku a czasem kosztująca jeszcze więcej przebudowa domu jednorodzinnego wraz z wymianą całej stolarki drzwiowej i okiennej. Innym razem będziemy modernizować jakiś wielki biurowiec. Niezależnie jednak od zakresu  prowadzonych prac remontowych zawsze będzie nam zależało na tym, aby prace zostały wykonane solidnie, a końcowy efekt cieszył nasze oczy i jakością i estetyką wykonania. Jednakże remonty to nie tylko prace ogólnobudowlane; to także drobne, bieżące naprawy, które czasem trzeba wykonać w każdym domu. We wszystkich tych pracach, niezależnie od ich zakresu, bardzo pomocnym, w wielu sytuacjach wręcz niezastąpionym materiałem są przeróżnego rodzaju taśmy samoprzylepne.

Taśmy samoprzylepne w remontach ogólnobudowlanych

Do najpowszechniej i najczęściej wykonywanych prac remontowych należą wszelkiego rodzaju prace malarskie. Niestety wiążą się one z wieloma określonymi uciążliwościami i niedogodnościami, o których nieco więcej opowiadają nam pracownicy z firmy PK F.H.U Beata Kowalczyk z Warszawy. Jednym z największych problemów, jakie stoją przed malarzami, jest zabezpieczenie określonych części remontowanych pomieszczeń przed zachlapaniem farbami. Możemy je zabezpieczać specjalnymi foliami, które przymocowujemy właśnie przy pomocy różnego rodzaju taśm samoprzylepnych. Sama taśma również może stanowić ochronę. Pamiętać jednak należy, aby wybrać taśmę, która nie pozostawi na oklejanych powierzchniach żadnych śladów nawet po dłuższym czasie. Jeśli jakieś elementy np. ramy okienne czy futryny, chcemy osłaniać przez dłuższy czas, należy wybrać taśmę odporną na UV oraz starzenie.

Czasem należy wyznaczyć na pomalowanej już powierzchni, linię, która będzie oddzielała obszar, który chcemy pomalować innym kolorem. Tutaj przyda się tzw. precyzyjna taśma malarska maskująca, która może pozostawać na malowanej powierzchni do 3 dni, i która składa się z ekstra cienkiego i mocnego nośnika papierowego, a specjalna substancja klejąca pozwala na łatwe jej usunięcie nawet do 7 dni bez pozostawiania po sobie żadnych śladów. Podsumowując, należy powiedzieć, że różnego rodzaju taśmy samoprzylepne są materiałem nader często wykorzystywanym w budownictwie, a ich asortyment jest tak duży, że zawsze należy pieczołowicie dobierać odpowiednią taśmę do rodzaju wykonywanej pracy.

Taśmy samoprzylepne do drobnych napraw remontowych

Dwustronne i jednostronne taśmy samoprzylepne mogą nam posłużyć do pewnych drobnych, czasem doraźnych napraw. Będą to różnego rodzaju jednostronnie klejące taśmy tkaninowe (tekstylne), techniczne DUCT  pokryte laminatem i mocnym klejem, taśmy izolacyjne oraz taśmy  dwustronnie przylepne. Możemy przy ich pomocy szybko naprawić, skleić materiał, podkleić odchodzącą wykładzinę podłogową, czy zaizolować jakiś przewód elektryczny.

Prócz wyżej wymienionych rynek oferuje nam mnóstwo innych taśm do różnych specjalistycznych zastosowań. Jako przykład możemy tu wymienić chociażby taśmy do oznaczania linii, taśmy antypoślizgowe, taśmy ostrzegawcze, taśmy uszczelniające itd.