szklane panele kuchenne
23 lutego 2016

Kategoria:
Dom i ogród

Szyk i elegancja – wszystko o szklanych panelach kuchennych

Szklane domy nie są już tylko literacką symboliką. W nowoczesnej architekturze można znaleźć wiele budowli zbudowanych na podstawie tego materiału. Coraz częściej funkcjonalność i elegancja związana ze szklanymi elementami przechodzi również pod dachy domów rodzinnych. Szykowne schody, balustrady, drzwi i panele kuchenne są już w naszym zasięgu.

Sposób na estetyczne mieszkanie

Urządzając nowe mieszkanie warto pochylić się nad projektem uwzględniającym szklane wyposażenie wnętrza. Przestrzeń, jasność, wygoda i szyk – to tylko niektóre zalety takich konstrukcji. Salon, łazienka, sypialnia, kuchnia – w każdym z tych pomieszczeń można umieścić element nawiązujący do nowoczesności i charakteryzujący się trwałością oraz estetyką.

Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie szklanych paneli w kuchni. Pomijając oryginalność takiego wykończenia, może być ono także sposobem na spersonalizowanie domu. Szklane panele w kuchni wykonane są ze szkła hartowanego, piaskowanego lub z nadrukiem. Istnieje szeroki wachlarz możliwości jeśli chodzi o wybór wzorów piaskowanych jak i graficznych. Możliwe, też jest wykonanie panelu z laminatu, gdzie między dwoma taflami szkła możemy umiejscowić dowolną tapetę bądź tkaninę.

Wytrzymałość i oryginalność

Ogromną zaletą jest wygoda w utrzymaniu ich czystości. Dzięki temu, że nie posiadają fug, nie zbierają tam zanieczyszczeń, a ich mycie ogranicza się do kilku ruchów szmatką lub gąbką nasączoną płynem do naczyń lub szyb. Zapobiega to także rozmnażaniu się mikroorganizmów, które są szkodliwe w każdym pomieszczeniu. Powierzchnia szkła jest również materiałem odpornym na wilgoć oraz wysoką temperaturę dlatego idealnie pasują do kuchni, zabezpieczając jej ściany przed zabrudzeniem. Szklanym panelom nie straszne są również drobne stłuczki, ponieważ są niezwykle wytrzymałe i trudne do zarysowania, dzięki czemu ich odporność na uszkodzenia jest wysoka.

Oprócz trwałości szklane panele kuchenne cechują się oryginalnym wyglądem – zauważa ekspert z firmy Dubielglass, która tworzy szklane rozwiązania dla domów oraz powierzchni użytkowych i komercyjnych. Aby jeszcze bardziej unowocześnić wnętrze mieszkania warto założyć w kuchni podświetlenie ledowe. Dzięki nim zwykłe pomieszczenie stanie się niezwykle eleganckim i charakterystycznym miejscem na spędzenie czasu w trakcie przygotowywania posiłków.