10 października 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Sztuczne dodatki idealne dla domu

Aby aranżacja danego pomieszczenia była udana, konieczne jest jej zaplanowanie w odpowiedni sposób. Ważną rolę w każdym wnętrzu pełnią różnego rodzaju dodatki. Pozwalają one na jego dopełnienie, jednocześnie prezentując się stylowo. Jakie sztuczne dodatki sprawdzą się idealnie w domowych aranżacjach? Do wnętrz utrzymanych w jakim stylu pasują takie produkty?

Sztuczne kwiaty idealne do domowych wnętrz 

Sztuczne kwiaty mają taką zaletę, że prezentują się tak samo dobrze bez względu na okoliczności. Nie więdną i nie potrzebują podlewania. Obecnie w sklepach takich, jak Erena, znaleźć można naprawdę ciekawe propozycje przypominające łudząco prawdziwe rośliny. To świetny wybór w sytuacji, gdy kochasz kwiaty, ale nie chcesz ich ciągle wymieniać na świeże egzemplarze.

Sztuczne kwiaty pasują idealnie do aranżacji rustykalnych i klasycznych. Zielone liście będą doskonałym wyborem do wnętrz urządzonych w stylu ekologicznym, a nawet nowoczesnym. Warto dopasować kolor kwiatów do innych dodatków znajdujących się w danym pomieszczeniu, takich jak zasłony, doniczki czy dywany.

Doskonałym wyborem są też ozdobne gałęzie, z których można stworzyć piękne kompozycje idealne do stylu skandynawskiego czy nowoczesnego. Są to zarówno prawdziwe, ususzone części drzew, jak i specjalnie przygotowane produkty. Często doskonałym pomysłem okazuje się także postawienie na bardzo długie kwiaty i umieszczenie ich w podłużnym wazonie stojącym na podłodze. Popularne są również specjalne doniczki na sznurkach, które można zawiesić w dowolnym punkcie pomieszczenia.

Drobne dekoracje, które odmienią dane wnętrze 

Sztuczne kwiaty to tylko jedna propozycja na zmianę wyglądu danego pomieszczenia. Doskonale sprawdzają się też piękne wazoniki, w których można umieścić takie kwiaty. Mogą być przeźroczyste lub dopasowane kolorystycznie do pozostałych elementów w danym pomieszczeniu. Warto, by pasowały one stylem do konkretnej aranżacji.

Idealnie sprawdzają się też świeczki. Wieczorem można je zapalić i stworzyć niesamowity klimat. Występują one w wersjach klasycznych lub zapachowych. Sprawdzają się niezależnie od wyposażenia konkretnego pomieszczenia.

Jeśli chodzi o sztuczne dekoracje, ciekawym wyborem są też kaktusy umieszczone w doniczkach. Prezentują się pięknie, a jednocześnie nie wymagają podlewania i mogą być umieszczone nawet w bardzo ciemnych miejscach. Sztuczne kaktusy są dostępne w różnych rozmiarach.