Sztuczna choinka jak żywa – jak kupić sztuczne drzewko?
18 marca 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Sztuczna choinka jak żywa – jak kupić sztuczne drzewko?

Zakup idealnej sztucznej choinki nie jest wcale taki prosty, jak się to może wydawać. Na rynku dostępnych jest bowiem bardzo wiele rodzajów sztucznych drzewek, które różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale także technologią wykonania. Obecnie producenci sztucznych drzewek bożonarodzeniowych często mają większy wybór drzewek niż sprzedawcy żywych choinek na targach. W jaki sposób zatem wybrać taką, które idealnie sprosta naszym indywidualnym wymaganiom i będzie się doskonale prezentowała w naszym salonie?

Odpowiedni rozmiar świątecznego drzewka

Pierwszym kryterium wyboru sztucznej choinki bez wątpienia jest jej rozmiar. Powinniśmy zaplanować, w którym miejscu w naszym mieszkaniu ją umieścimy, tak żeby się dobrze prezentowała, a przy okazji nam nie przeszkadzała. W zależności od wielkości powierzchni oraz od wysokości pomieszczenia musimy wybrać choinkę o odpowiedniej rozłożystości gałązek oraz odpowiedniej wysokości. Warto więc udając się do sklepu wziąć ze sobą miarkę, aby móc wszystko dokładnie zmierzyć. Takiego problemu nie będziemy mieli, jeżeli dokonamy zakupu w sklepie internetowym. Tu bowiem mamy dokładnie podane jej wymiary.

Rodzaj i… kolor sztucznego drzewka

Drugim kryterium wyboru sztucznej choinki jest jej rodzaj oraz kolor. Pod hasłem rodzaj nie mamy tutaj na myśli kwestii technicznych, ale to jaki gatunek drzewka chcemy, żeby zakupiona choinka imitowała. Tak. Współczesne sztuczne choinki wyglądają identycznie jak naturalne drzewka iglaste. Mamy więc do wyboru sztuczne choinki wyglądające jak świerki, jodły, a nawet takie, które do złudzenia przypominają tuje. Oprócz tego, lepsi producenci choinek oferują także sztuczne drzewka usadowione na naturalnym pniu, dzięki czemu jeszcze bardziej przypominają żywe drzewka.

Kolory wszystkich wspomnianych wyżej choinek są w różnych odcieniach zieleni. Jednak dla bardziej wybrednych klientów, którzy chcieliby nadać swojemu świątecznemu drzewku więcej kolorytu, producenci przygotowali sztuczne drzewka także w innych kolorach, np. czerwone czy białe. Jest to na pewno ciekawy pomysł na świąteczną aranżację, jednak uważajmy i wybierajmy kolorowe drzewka, tylko jeżeli mamy pewność, że nam się zbyt szybko nie znudzą.

Materiał wykonania

Pierwszą istotną kwestią jest wybór takiej sztucznej choinki, która jest wykonana wyłącznie z najwyższej jakości materiałów. Pamiętajmy, że sztucznej choinki nie kupujemy tylko na jedne święta Bożego Narodzenia, tylko jest to zakup na lata, dlatego nie powinniśmy przy tym oszczędzać i raczej wybrać takiego sztucznego chojaka, który nam się faktycznie podoba i który nie będzie nas straszył swoim wyglądem.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista z firmy Virpol z Częstochowy, jednego z największych w Polsce producentów sztucznych choinek: Dawniej gałązki sztucznych drzewek bożonarodzeniowych były wykonane z drutu, który wyglądał bardzo nieestetycznie oraz był nieprzyjemny w dotyku. Dziś w produkcji choinek drutu już się jednak nie stosuje. Gałązki drzewek wykonane są odlewów polietylenowych, które są miłe w dotyku, a w dodatku charakteryzują się bardzo naturalnym wyglądem.