szafa na wymiar
17 sierpnia 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Szafy na wymiar jako rozwiązanie dla wymagających

Zakup szafy na wymiar pozwala na dostosowanie jej parametrów do indywidualnych potrzeb, preferencji oraz warunków mieszkalnych. Oprócz wskazania wymaganych wymiarów, można samodzielnie zaplanować ilość i ułożenie półek, dzięki czemu łatwiej i wygodniej uporządkuje się swoje rzeczy. O czym jednak warto pamiętać podczas projektowania podobnego mebla?

Sieciowe sklepy wnętrzarskie zazwyczaj proponują gotowe, identyczne do siebie rozwiązania, które nie zawsze odpowiadają potrzebom domowników. Właściwy zakup wyposażenia bywa szczególnie utrudniony w przypadku niewielkiego metrażu mieszkania, z kolei wielkość mebli często nie idzie w parze z ich funkcjonalnością. Dobrym pomysłem zlecenie indywidualnego projektu szafy na wymiar, umożliwiającego ustawienie półek, drążków czy szuflad zgodnie z wymogami przestrzennymi oraz preferencjami lokatorów. Taki zabieg pozwala na sprawną organizację, zaoszczędzenie miejsca i bardziej komfortowe poruszanie się we własnym domu.

Szafy na wymiar – na co zwracać uwagę przy ich projektowaniu? 

Oferta profesjonalnych firm meblowych obejmuje wsparcie projektowe, w trakcie którego ustala się konkretne zalecenia dotyczące umiejscowienia poszczególnych półek, drzwiczek i innych elementów konstrukcji. Na tym etapie należy także zastanowić się nad ustawieniem szafy na wymiar – warto zagospodarować wszelkie zakamarki w mieszkaniu i zastanowić się nad zabudową jednej z wnęk. Wykorzystanie wolnych zakątków sprawi, że wnętrze wyda się przestronniejsze, a jednocześnie nie straci się na obszerności systemu przechowywania.

Indywidualne podejście do konstrukcji zakłada również dostosowanie kolorystyki oraz jej stylu do wybranej aranżacji. Kreatywni projektanci (tacy, jak eksperci polecani przez Galerię ReForma z Gliwic) są w stanie zaproponować design, który zarówno będzie pasował do wystroju domu, jak i zaskoczy nieprzeciętną formą. Poza estetyką i rodzajem materiału, ważny jest także dobór dodatkowego wyposażenia do mebla: dużą i stałą popularnością cieszą się przesuwne drzwi lustrzane do uzupełnienia szafy na wymiar. Należy również zastanowić się nad wyglądem elementów metalowych – klamkami, rączkami bądź zamkami.

O czym pamiętać, projektując szafę na wymiar do przedpokoju? 

Organizacja butów i kurtek znajdujących się przy wejściu do mieszkania bądź domu pozwala na zaoszczędzenie miejsca i swobodne poruszanie się po korytarzu. Aby zapewnić sobie pełną wygodę, warto zaprojektować szafę na wymiar do przedpokoju z siedziskiem. Dzięki „kanapie” będzie można komfortowo założyć obuwie i przygotować się przed wyjściem na zewnątrz.