3 kwietnia 2017

Kategoria:
Dom i ogród

Systemy napędów do bram garażowych – charakterystyka

Napędy do bram garażowych decydują o tym, jak długo i jak sprawnie będzie funkcjonowała nasza brama. Zdarza się, że kupujemy piękną i solidną bramę garażową, która wzbudza podziw w oczach sąsiadów, ale po pewnym czasie coś zaczyna się z nią dziać. Niedomaga. Najczęściej przyczyną jest właśnie napęd. Co mogą dzisiejsze napędy i czy inwestycja w dobry napęd ma sens?

Dlaczego napęd bramy garażowej jest tak ważny?

Kiedy myślimy o zakupie bramy garażowej, zastanawiamy się, jak będzie się komponowała z elewacją oraz ile miejsca potrzebujemy, aby jej otwieranie było sprawne i wygodne. Estetyka i użyte materiały  interesują nas w pierwszej kolejności. Niestety, wybór nie jest tak prosty. Jeżeli chcemy, aby brama garażowa służyła nam przez długie lata równie sprawnie, powinniśmy zainteresować się również mniej atrakcyjną częścią bramy, czyli jej napędem. Jest on dla bramy garażowej tym, czym samochód dla silnika. Pięknie lśniąca karoseria przyciąga wzrok, ale to dzięki silnikowi możemy używać auta nie tylko jako drogiej ozdoby, ale też użytecznego przedmiotu. Podobnie jest z napędami bram. Dostosowany do naszej bramy oraz niezawodny napęd to podstawa wieloletniego zadowolenia. Godne uwagi napędy oferuje firma HanBud. Sprzedawca powinien pomóc dobrać system do tego, jaka jest nasza brama i jak często napęd będzie eksploatowany.

Nowoczesne systemy napędów bram garażowych

Systemy napędów do bram garażowych to współcześnie inteligentne systemy, które zdają się niemal myśleć za nas.

Przykładowo: napędy Optimum do bram segmentowych i uchylnych dają dużą swobodę. Sterowanie odbywa się dzięki dwóm nadajnikom. System można konfigurować, np. tak aby jednym pilotem obsługiwać dwie bramy. Nadajnik ma aż 4 kanały. Pomyślano także o zasilaczu awaryjnym, żeby przerwa w dostawach prądu nie unieruchamiała bramy. Możliwe jest ponadto sterowanie bramą ze swojego smartfona dzięki łączności GSM. Systemy napędowe są wyposażone we wszelkie zabezpieczenia, które w sytuacjach nieprzewidzianych pozwalają otworzyć bramę ręcznie lub od wewnątrz. Zapewnia to najwyższy komfort i bezpieczeństwo korzystania z bramy.