17 lutego 2017

Kategoria:
Dom i ogród

Stylowe drzwi wewnętrzne do Twojego mieszkania

Każde mieszkanie potrzebuje drzwi – również wewnętrznych. Skoro więc i tak musimy je dobrać, to warto zrobić to tak, aby pasowały do reszty wnętrza, a jednocześnie je akcentowały. Na całe szczęście dziś mamy duże możliwości wyboru drzwi, a ich jakość jest o wiele lepsza niż kiedyś. Również wzornictwo drzwi wewnętrznych jest dziś praktycznie nieograniczone – każdy więc znajdzie coś dla siebie. Które z nich będą najlepsze?

Dopasowanie

Zanim odpowiemy, które będą najlepsze, dowiedzmy się, jakie mamy możliwości – ponieważ kluczowe jest dopasowanie drzwi do wystroju wnętrza, w którym będą się znajdowały. Oczywiście może być tak, że do naszego wnętrza będą pasować różne rodzaje – wtedy możemy spokojnie kierować się jedynie naszym gustem.

  • Drzwi klasyczne: jeżeli jesteśmy znużeni wysmakowanymi formami i rzucającym się w oczy wzornictwem, to drzwi klasyczne będą dla nas dobrym rozwiązaniem. Pozwalają one uzyskać, stonowany, ładny wygląd, a jednocześnie utrzymać wysoką jakość. Jednocześnie powalają swą elegancją i dostojnością. Sprawdzą się tam, gdzie wnętrza są równie klasyczne i eleganckie.
  • Proste drzwi malowane: rozwiązanie najprostsze, ale dzięki temu pasujące do największej ilości wnętrz. Tego typu drzwi są najbardziej zbliżone do tych, do których zostaliśmy przez lata przyzwyczajeni. Można je dopasować w zasadzie do każdego wnętrza – wystarczy tylko dobrać kolor pasujący do ścian.
  • Drzwi nowoczesne: czyli proste i surowe, ale jednocześnie stylowe. Stanowią jednolitą całość z ościeżnicą i ścianą, mają też niewidoczne zawiasy. Jest to rozwiązanie dość odważne i niespotykane, jednak użyte w dobry sposób robią wrażenie. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie wygląd pomieszczeń jest surowy, bez zbędnych ozdobników, a najważniejsza jest funkcjonalność.
  • Drzwi szklane: podobnie jak drzwi proste, również są dość uniwersalne. Choć ze swej natury są nowoczesne, to w klasycznym wnętrzu sprawdzą się równie znakomicie, nadając mu lekkości i przestrzeni. Natomiast we wnętrzach nowoczesnych mogą być transparentne (dosłownie i w przenośni) i nie wyróżniać się, a równie dobrze mogą być niemal dziełem sztuki, robiącym niesamowite wrażenie. Występują w różnych wariantach wizualnych (przejrzyste, mleczne, szkło kolorowe i fakturowane), jak i technicznych (ościeżnice drewniane lub aluminiowe, otwierane lub przesuwne).

Podsumowanie

Mając taki wybór, możemy wstawić drzwi praktycznie do każdego wnętrza. A jeśli wybierzemy naprawdę porządne, jak np. te z oferty firmy Hoton, to możemy być pewni, że zrobią na nas bardzo dobre wrażenie zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i jakość wykonania. A jeśli wstawimy je do gabinetu lub biura – to z pewnością zostaniemy dobrze zapamiętani przez klientów.