30 grudnia 2016

Kategoria:
Dom i ogród

Stół w karnawałowej odsłonie

Przygotowanie karnawałowego przyjęcia to wyjątkowe wydarzenie. Wszystko musi być wcześniej zaplanowane i przygotowane. Aby kolacja wypadła nienagannie warto odpowiednio się do niej przygotować. Sprawdzenie obrusów, sztućców, talerzy, szklanek… Najlepiej zrobić sobie listę zadań tak, aby o niczym nie zapomnieć. Karnawałowe szaleństwo może zabrać nam zbyt wiele czasu. Pośpiech i zamieszanie nie sprzyjają też dobremu rozpoczęciu przyjęcia.

Talerze to podstawa

Zastawa stołowa jest kluczem kolacji. Najlepiej, aby cały zestaw pochodził od jednego kompletu. Porcelanowe talerze ze sklepu DUKA pięknie będą podkreślały tradycje i klasę kameralnego przyjęcia. Musimy przemyśleć także, jakie potrawy będą serwowane. Istnieje prawdopodobieństwo, że talerze obiadowe trzeba będzie wymienić na czyste. Jeśli posiadamy dwie mniejsze porcelanowe zastawy, możemy jedną z nich przygotować na początek kolacji, a drugą wykorzystać zmieniając potrawy na stole. Ważne, aby zrobić tak z talerzem obiadowym każdego gościa, aby porządek na stole był zachowany. Sztućce także dobrze jest dobrać z jednego kompletu i zmieniać wraz ze zmianą potraw.

Delikatny design

Miłym akcentem na stole będą nie tylko dekoracje samego stołu, ale także zastawy. Zastawa z motywami sprawdzi się w każdym domu. Delikatne zdobienia ubarwią każde przyjęcie lub kolację. Takie elementy łagodnie podkreślą tradycyjną porcelanową zastawę i dodadzą odrobiny szaleństwa całemu wieczorowi.

Picie w eleganckim stylu

Oprócz talerzy i sztućców musimy zwrócić uwagę także na szklanki i kieliszki. W zależności od podawanych napoi musimy mieć na stole odpowiednie rodzaje tych szklanek. Musimy być przygotowani na różne zamówienia ze strony gości. Jednym wystarczy woda, inni poproszą o sok, herbatę lub kawę. Na stole z pewnością pojawi się także alkohol. Kieliszki na wodę lub wino powinny znaleźć się przy każdym talerzu. Dodadzą one całej kolacji szyku i klasy. Warto pamiętać, że kieliszki do alkoholu powinny pasować do rodzaju podawanego trunku.

Wyjątkowy stół

Oprócz naczyń, na stole powinny znaleźć się także niewielkie dekoracje. Możemy delikatnie zaakcentować minione święta czerwienią serwetek oraz zielenią świerkowych gałązek. Możemy pójść także całkowicie w karnawałowe klimaty pełne brokatu, mieniącego się materiału i odblaskowych dodatków. Warto prześledzić najnowsze treny w sieci, a nawet spróbować przygotować własnoręcznie ozdoby na stół.

Karnawałowa kolacja lub przyjęcie to wielkie wyzwanie organizacyjne. Warto jednak pamiętać, że jest to czas przede wszystkim dla nas i nasze dobre samopoczucie powinno być jak najlepsze. Dlatego warto przygotować sobie wcześniej listę rzeczy do zrobienia, aby później móc się w pełni cieszyć czasem spędzonym z przyjaciółmi w karnawałowym klimacie.