Sterowanie alarmem przez telefon
26 sierpnia 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Sterowanie alarmem przez telefon – absolutny must have w dzisiejszych czasach.

Sterowanie alarmem przez aplikację mobilną to rozwiązanie na miarę XXI wieku. Dzięki opcji kontroli systemu na odległość można być spokojnym podczas nieobecności o pozostawiony w domu majątek. Na sterowanie alarmem za pomocą smartfona decyduje się coraz więcej osób. Dlaczego popularność aplikacji tego typu stale rośnie? Czy sterowanie alarmem na odległość zapewnia wystarczający poziom bezpieczeństwa?

Jak działa sterowanie alarmem na odległość?

Aplikacje przeznaczone do sterowania alarmem na odległość opierają swoje działanie na technologii mobilnej. System może być ustawiony według potrzeb użytkownika. Pozwala to na kontrolowanie domu oraz jego otoczenia w dowolnym momencie. Za pomocą aplikacji mobilnej można:

  • uzbrajać i rozbrajać system alarmowy,
  • opuścić lub podnieść osłony okienne,
  • sprawdzić temperaturę w pomieszczeniu,
  • włączyć i wyłączyć klimatyzację i wiele innych.

Aplikację służącą do sterowania należy zainstalować na telefonie, a następnie sparować ją z systemem alarmowym. Może to być zarówno smartfon, jak i tablet. Przesyłane w ten sposób dane są w pełni bezpieczne. Poza tym sama obsługa aplikacji mobilnej jest łatwa i wygodna.

Cena alarmu sterowanego na odległość zależy od poziomu zaawansowania technologii. Firma Ropam oferuje zarówno tańsze, jak i droższe rozwiązania dostosowane do możliwości finansowych i potrzeb klienta. System przeciwwłamaniowy najwyższej jakości wyposażony jest w czujnik ruchu, dymu, gazu, zalania oraz otwarcia drzwi i okien.

Zalety sterowania alarmem na odległość

Sterowanie alarmem za pomocą aplikacji mobilnej to rozwiązanie na miarę XXI wieku. System przeciwwłamaniowy można włączyć i wyłączyć w dowolnym momencie i z dowolnego miejsca na świecie. Najważniejsze zalety tego rozwiązania to:

  • wygoda,
  • bezpieczeństwo,
  • łatwa obsługa,
  • możliwość szybkiej reakcji w razie zagrożenia.

Aplikacje przeznaczone do obsługi alarmu na odległość zostały zaprojektowane w taki sposób, aby w razie potrzeby móc szybko zawiadomić odpowiednie służby. Pozwala to na szybką reakcję w razie zagrożenia podczas nieobecności domowników. Aplikacja najpierw powiadomi właściciela domu o niefortunnych wydarzeniach w obrębie nieruchomości lub próbie włamania. Jego szybka reakcja i zawiadomienie służb pozwoli zminimalizować straty związane z kradzieżą, pożarem czy zalaniem.

Systemy alarmowe sterowane na odległość pozwalają cieszyć się swobodą podczas nieobecności w domu. Dają poczucie bezpieczeństwa i są wygodne w obsłudze.