Sprzątanie deweloperskie
20 kwietnia 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Sprzątanie deweloperskie. Jak doprowadzić do porządku nowo powstałe obiekty budowlane?

Urządzanie wnętrza to zajęcie czasochłonne i wymagające. Składa się z wielu etapów. Jednym z nich jest sprzątanie surowego wnętrza nowo powstałego budynku. Usuwanie zabrudzeń po materiałach budowlanych nie zawsze jednak idzie pomyślnie. Z tego artykułu dowiesz się, jakie trudności towarzyszą sprzątaniu po deweloperach oraz jak się z nim uporać.

Jakie problemy można napotkać podczas sprzątania nowo wybudowanego mieszkania lub domu?

Sprzątanie obiektu tuż po budowie to niełatwe zadanie. Domowe środki chemiczne zazwyczaj nie są wystarczająco skuteczne, aby uporać się z silnymi zabrudzeniami. Częste, a zarazem niezwykle trudne do usunięcia są ślady po materiałach budowlanych, takich jak cement, zaprawy, kleje, lakiery oraz farby. Wiele osób boryka się z czyszczeniem tych substancji z podłóg, płytek, a czasami nawet szyb.

Kolejnym kłopotliwym zabrudzeniem jest pył. Usuwanie go bywa żmudne i rzadko kiedy udaje się to zrobić skutecznie nawet przy użyciu odkurzacza. Nie jest to bowiem zwykłe zabrudzenie, lecz uciążliwa substancja powstająca na skutek obróbki różnego rodzaju surowców budowlanych. Wiąże się to z koniecznością użycia odpowiednich technik czyszczenia oraz przeznaczonych do tego środków chemicznych.

Warto także pamiętać o zabrudzeniach zewnętrznych. Czyszczenie elewacji nie wydaje się być skomplikowane, jednak używane do tego myjki ciśnieniowe często wyrzucają wodę pod zbyt wysokim ciśnieniem. W taki sposób łatwo jest uszkodzić elewację i razem z zabrudzeniami pozbyć się części tynku. Skutecznym i bezpiecznym rozwiązaniem jest zlecenie czyszczenia profesjonalnej firmie sprzątającej zajmującej się sprzątaniem deweloperskim.

Na czym polega sprzątanie deweloperskie?

Sprzątanie deweloperskie to rodzaj usługi oferowanej przez firmy sprzątające. W skład obejmowanych przez taki rodzaj czyszczenia wchodzą między innymi:

  • czyszczenie maszynowe posadzek,
  • mycie okien,
  • usuwanie pyłu przy użyciu specjalistycznych środków,
  • usuwanie zabrudzeń z armatury łazienkowej i kuchennej,
  • eliminowanie pozostałości klejów, farb, zapraw i lakierów,
  • mycie elewacji.

Specjaliści z firmy sprzątającej „Czyści baba” oferującej usługi sprzątania deweloperskiego w Gdańsku przekonują, że tego rodzaju prace porządkowe gwarantują skuteczne usunięcie wszelkiego rodzaju zabrudzeń po pracach budowlanych przy zachowaniu wyśrubowanych standardów BHP – odpowiednie sprzęty oraz rozległa wiedza załogi firmy pozwalają na usunięcie zabrudzeń bez szkody dla budynku, ani ludzi. Stosowne zadbanie o nowy dom na tym etapie urządzania, to właściwe przygotowanie do tworzenia estetycznego i zadbanego wnętrza.