sprzątanie
1 lipca 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Sprzątanie biura. Dlaczego warto zaufać firmie zewnętrznej?

Młodzi przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na pomoc różnych firm zewnętrznych – zaczynając od księgowości, a na sprzątaniu kończąc. Taki sposób zarządzania firmą ma wiele sensu – w końcu lepiej powierzyć te zadania ekspertom, którzy wykonają pracę tak, jak należy, nisz szkolić pracowników, których zatrudnienie  tak będzie nas kosztować więcej niż outsourcing. W tym artykule wyjaśniamy, dlaczego zatrudnienie firmy sprzątającej to dobry pomysł.

Sprzątanie na profesjonalnym poziomie

W każdej firmie powinien panować porządek. To nie tylko kwestia estetyki – chociaż klienci z pewnością zwrócą uwagę na bród i bałagan – ale także zdrowie i bezpieczeństwa naszych pracowników. Sprzątanie firmy na własną rękę zwykle po prostu nie wchodzi w grę. Nawet przy niewielkiej przestrzeni, takie zadanie zajmie nam wiele godzin. Sprzątanie trzeba więc zlecić komuś innemu. Wybrać możemy zatrudnienie dodatkowych pracowników, których jedynym zadaniem będzie sprzątanie, lub skorzystanie z usług firmy zewnętrznej. Dlaczego zdecydowanie lepiej jest wybrać tę drugą opcję?

Mniejsze koszty, większa satysfakcja

Zatrudniając pracownika, musimy nie tylko stworzyć mu specjalne miejsce pracy, ale także liczyć się ze sporymi kosztami, związanymi z podatkami i wynagrodzeniem. Taki pracownik to więc spora inwestycja, która, zwłaszcza wtedy, kiedy nasza firma jest niewielka, nie ma większego sensu. Korzystając z usług firmy sprzątającej płacimy znacznie mniej, a otrzymujemy profesjonalną, fachowo wykonaną usługę. Nie musimy się martwić formalnościami. Firma sama dba też o zaopatrzenie w odpowiednie środki czystości i urządzenia czyszczące, które pozwolą przeprowadzić w naszej firmie sprzątanie na najwyższym poziomie. Zaangażowanie do sprzątania profesjonalnej firmy zewnętrznej takiej jak przedsiębiorstwo Somi, daje nam więc lepsze efekty, mniejszym kosztem.

Na co dzień i w niezwykłych sytuacjach

Profesjonalna firma sprzątająca może realizować dla nas usługi sprzątania regularne – na przykład raz w tygodniu, lub co 2 dni. Jednak możemy na nią liczyć także w trudnych sytuacjach – czyli wtedy kiedy zwykłe sprzątanie to za mało. Po remoncie, zalaniu, czy pożarze – profesjonaliści dysponują środkami i umiejętnościami, które pozwolą przywrócić w naszym budynku porządek, choćby nie wiem jak trudne były zabrudzenia. Dlatego kontakt z taką firmą warto mieć nawet wtedy, kiedy z codziennym sprzątaniem biura radzimy sobie bez fachowego wsparcia.