czyszczenie dywanow
3 sierpnia 2016

Kategoria:
Dom i ogród

Sposoby czyszczenia dywanu

Brud na dywanie jest zmorą wszystkich osób dbających o czystość w mieszkaniu. Najlepszym sposobem jest szybkie i łatwe usunięcie go, jednak metody zależą od stopnia i rodzaju zabrudzenia. Rozsądnym wyjściem jest skorzystanie z uniwersalnego odkurzacza firmy Kärcher, który może okazać się wiernym asystentem podczas domowych porządków.

Odkurzanie na sucho

Komfortowe odkurzanie suchych powierzchni wymaga równie skutecznych urządzeń. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wybór odkurzacza Kärcher z serii VC. Dzięki niemu sprzątanie dywanów stanie się łatwe i przyjemne. Ułatwia to obrotowy pierścień, który zapobiega blokowaniu się odkurzacza i umożliwia bezkolizyjne omijanie przeszkód, oraz automatycznie zwijający się kabel. Seria VC posiada również unikalny system QuickClick, dzięki któremu można wymieniać ssawki bez potrzeby schylania się – proces odbywa się bezpośrednio ze schowka na obudowie.

Odkurzanie piorące

Użycie odkurzacza piorącego umożliwia pozbycie się zanieczyszczeń z dywanu. Spryskuje on materiał pod ciśnieniem, dzięki czemu środek piorący wnika głęboko we włókno, następnie jest odsysany z rozpuszczonym brudem. Odkurzacze piorące Kärcher z serii SE są przeznaczone do czyszczenia wykładzin tekstylnych, podłóg twardych i tapicerki meblowej oraz samochodowej metodą ekstrakcji, aczkolwiek można je również używać jako tradycyjny odkurzacz na sucho – zauważa ekspert PHU ASC-PRO, która oferuje szeroki wachlarz produktów firmy Kärcher.

Odkurzanie parowe

Odkurzacze parowe Kärcher z serii SV łączą w sobie zalety parownic i odkurzaczy. Ten rodzaj sprzątania polega na nanoszeniu i odsysaniu pary z odspojonym brudem, co umożliwia skuteczne oraz ekologiczne czyszczenie bez zacieków i wody, która pozostaje na nawierzchni. Odkurzacze parowe idealnie sprawdzają się na dużych powierzchniach z kamienia, kafelków oraz PVC, a także umożliwiają skuteczne mycie okien, luster i drewnianych podłóg. Są ponadto wyposażone w filtr HEPA zatrzymujący roztocza czy pyłki, dzięki czemu są przyjazne dla alergików.