odkurzanie
5 kwietnia 2018

Kategoria:
Dom i ogród

W jaki sposób działają odkurzacze na mokro?

Odkurzacze na sucho nie są jedynym rodzajem sprzętów sprzątających. Dzisiaj można również wyposażyć się w odkurzacze na mokro, pozwalające na czyszczenie dywanów czy wykładzin. Dzięki temu nasz dom lśni czystością, a jeżeli wybierzemy profesjonalne sprzęty, możemy je również zastosować w firmach czy zakładach. Na czym polega działanie odkurzaczy na mokro?

 Czym charakteryzują się odkurzacze na mokro?

Zacznijmy od tego, co wyróżnia odkurzacze na mokro? Są to sprzęty, tak jak wspomnieliśmy we wstępie, pozwalające na pranie tapicerek, dywanów czy innych powierzchni. Są wyposażone w dwa pojemniki. W jednym z nich znajduje się woda wraz z detergentem, służącym do czyszczenia i usuwania plam, do drugiego z kolei odprowadzana jest już zanieczyszczona ciecz, którą wciągamy zasysającą rurą. W celu zachowania najwyższej jakości działania takich sprzętów, należy pamiętać o regularnym myciu rur i pojemników. W przeciwnym razie będą się w nich rozwijać mikroorganizmy i bakterie, które mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia, a zwłaszcza dla zdrowia naszych dzieci.

Odkurzacze na mokro występują w wersji domowej i profesjonalnej. Te profesjonalne można z powodzeniem wykorzystać do zakładów firmowych, gdzie również chcemy dbać o czystość. Mogą mieć wówczas większe gabaryty, albo być wyposażone w dodatkowe funkcje i akcesoria, np. specjalne ssawy czy rękojeści ułatwiające długotrwałą pracę.

Działanie odkurzaczy na mokro

W jaki sposób wobec tego działają odkurzacze na mokro? Tak jak już zaznaczyliśmy, składają się z dwóch pojemników. Po włączeniu urządzenia, zostaje wytworzona piana. Należy dokładnie rozprowadzić ją po powierzchni dywanu czy tapicerki, a następnie wciągnąć zanieczyszczenia do drugiego pojemnika znajdującego się w odkurzaczu. Czyszczenie na mokro jest proste, szybkie i bezproblemowe.

Zalety odkurzaczy na mokro

Z odkurzaczami na mokro wiąże się wiele zalet. Przede wszystkim są dobre dla alergików. Dzisiaj coraz więcej ludzi jest uczulonych na kurz i roztocza. Takie odkurzacze pozwolą chociaż trochę zminimalizować nasze dolegliwości związane z ciągłym katarem albo kaszlem. – wyjaśnia nasz rozmówca z przedsiębiorstwa Ehrle w Szczecinie.

Po drugie, dokładnie i skutecznie piorą powierzchnie, przy jednoczesnej oszczędności wody i czasu. Dobrze wiemy, jak żmudną pracą jest ręczne czyszczenie tapicerek i dywanów. To uciążliwe zadanie, które zwykle odkładamy z miesiąca na miesiąc. Z odkurzaczem piorącym zawsze będziemy mogli cieszyć się olśniewająco czystym domem, bez zbędnego kurzu i niebezpiecznych dla naszego organizmu roztoczy. Działanie odkurzacza jest proste, dlatego bez problemu poradzimy sobie z jego obsługą i będziemy zadowoleni z efektów, jakie dzięki niemu uzyskamy.