pochlaniacze kurzu odkurzanie w domu
26 września 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Skuteczne sposoby pochłaniania kurzu

Zarówno mieszkańcy małych, jak i większych domów wiedzą, z jakimi problemami wiąże się obecność kurzu w pomieszczeniach. Mieszkanie wygląda nieestetycznie, ale przede wszystkim kurz przyczynia się do powstawania problemów zdrowotnych. Odpowiedzialne są za to roztocza, które są w nim zawarte. Z tego powodu ważne jest, aby skutecznie pozbywać się kurzu z pomieszczeń mieszkalnych. Podpowiadamy, w jaki sposób można to zrobić.

Nowoczesne urządzenia do pochłaniania kurzu

Jednym z najbardziej skutecznych, a jednocześnie wygodnych sposobów na pozbycie się kurzu są nowoczesne oczyszczacze i filtry powietrza. Choć wielu osobom kojarzą się tylko z usuwaniem zanieczyszczeń zimą, czyli w okresie grzewczym, można z nich korzystać przez cały rok. Oczyszczacze powietrza pochłaniają je, a następnie przepuszczają przez specjalny filtr, na którym zatrzymywane są szkodliwe dla zdrowia drobiny, w tym właśnie kurz.

Specjaliści z firmy Atmoservice są przekonani, że:

Nowoczesne oczyszczacze pochłaniają kurz, smog, ale również większość pyłków, które są przyczyną dolegliwości alergików. Z tego powodu warto korzystać z nich przez cały rok, nie tylko w okresie zimowym, kiedy powietrze na zewnątrz jest pełne zanieczyszczeń. W skład popularnych oczyszczaczy powietrza wchodzi najczęściej filtr wstępny z perforowanej stali, filtr węglowy, a także filtr HEPA, który zatrzymuje najmniejsze drobiny.

Jak domowymi sposobami pozbyć się kurzu?

W pozbywaniu się kurzu warto korzystać z profesjonalnych urządzeń, jednak niezawodne okazują się również domowe sposoby, znane od wielu lat. Ważne jest efektywne sprzątanie i codzienne porządki. Jedna z zasad mówi, aby regularnie wymieniać filtry w odkurzaczach, wentylatorach i innych sprzętach, których zadaniem jest usuwanie kurzu. Dzięki temu pochłoną go więcej.

Podczas sprzątania warto korzystać z papierowych ręczników, miękkich ściereczek z mikrofibry, a także płynów antystatycznych. Płyny tego typu odpychają cząsteczki kurzu od powierzchni mebli. Ważne jest też, aby porządki zaczynać od górnych półek, a następnie stopniowo zbierać kurz z coraz niższych obszarów.

Aby zapobiec gromadzeniu się dużej ilości kurzu, warto zrezygnować z dywanów, szczególnie tych o długim włosiu, a także dużej ilości akcesoriów i drobiazgów na meblach. Dobrą praktyką jest również regularne czyszczenie firanek oraz tapicerowanych mebli.